Erinevus lehekülje "Eesti Advokatuur" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
resümee puudub
P
|veebileht = [http://www.advokatuur.ee www.advokatuur.ee]
}}
'''Eesti Advokatuur''' (algselt '''Vannutatud Advokaatide Nõukogu''') on 14. juunil [[1919]] asutatud [[Eesti]] [[Advokaat|advokaatide]] kutseühendus, mis korraldab õigusteenuse osutamist era- ja avalikes huvides ning kaitebkaitseb advokaatide kutsealaseid õigusi. Eesti Advokatuur aitab oma liikmeid nende kutsealases tegevuses, teostab järelevalvet ning aitab edasi kanda Eesti advokaatide traditsioone.
 
Eesti Advokatuuril on oma sümboolika, mille moodustavad advokatuuri lipp, esimehe ametiraha, teenetemedal ning rinnamärk.
1935. aastal kehtestati advokaatide ametiriietuseks must [[talaar]] ja [[barett]]. Seni (alates 1. septembrist 1928) olid advokaadid kohtus kandnud [[visiitülikond]]a, naisadvokaadid ilma dekolteeta musta kleiti<ref>Kuidas peab olema riietatud advokaat. Rahvaleht, 22. märts 1928, nr. 35, lk. 1.</ref>.
 
6. aprillil 1938. aastal võeti vastu Advokatuuri seadus. Vannutatud Advokaatide Nõukogu asemele valiti 15-liikmeline Advokatuuri Nõukogu, mille esimeheks sai Alfred Maurer. Vannutatud advokaadid nimetati uue seadusega vandeadvokaatideks, advokaadiabid jagati vanemateks ja nooremateks abideks. Vanematel abidel oli õigus pidada iseseisvat bürood.
 
===Nõukogude periood===
Eetika- ja metoodikakomisjon aitab ja nõustab advokatuuri teisi organeid ning liikmeid advokaatide kutse-eetika nõuete ja advokaaditegevuse metoodika osas.
 
Kantsler nimetatakse ametisse viieks aastaks. Ta korraldab advokatuuri asjaajamist, juhib kantselei tööd, edastab teateid ja otsuseid ning korraldab advokatuuri organite otsuste avaldamise "Ametlikes Teadaannetes“Teadaannetes.
 
===Rahvusvaheline koostöö===
Alates 1992. aastast on Eesti Advokatuur Rahvusvahelise Advokaatide Assotsiatsiooni (International Bar Association – IBA) liige.
 
Seoses Eesti astumisega [[Euroopa Liit]]u 1. mail 2004 sai Eesti Advokatuur CCBE (Euroopa Liidu Advokatuuride ja Õigusliitude Nõukogu) täisliikmeks.
 
===Riigi õigusabi===
 
=== Vastutustundlik ettevõtlus ===
Eesti Advokatuur osaleb mitmes sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse (CSR) projektis näiteks tehes koostööd Heateo Sihtasutusega sotsiaalse ettevõtluse õigusalases nõustamises. Samuti tehakse koostööd Lastekaitse Liiduga (LKL), toetades ajakirja Märka Last väljaandmist ningja LKL-i korraldatavaid laste suvelaagreid.
 
== Esimehed ==
Advokatuuri esimehed pealepärast Eesti Advokatuuri tegevuse taastamist:
*Jaak Oja (1992–1994)
*Aare Tark (1994–2001)
==Kirjandus==
*[[Lauri Vahtre]], Eesti advokatuuri ajalugu 1919–1994. 2005.
*Advokatuurile anti uued alused. [[Uus Eesti]], 9. aprill 1938, nr. 99, lk. 5.
*Advokaadid asutavad pensionikassa. Uus Eesti, 27. veebruar 1939, nr. 57, lk. 3.
 
==Välislingid==
123 375

muudatust

Navigeerimismenüü