Erinevus lehekülje "Carl Stumpf" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Lisatud 31 baiti ,  6 aasta eest
[[1869]] astus Stumpf katoliku seminari, et õppida preestriks. Aasta hiljem ta lahkus sealt, sügavalt pettunud kiriku dogmaatilisuses. Selle asemel hakkas ta Göttingenis Filosoofia osakonnas instruktoriks. Sealt tutvus ta [[Wilhelm Weber]]i ning [[Gustav Fechner]]iga ning töötasid koos mitmete psühholoogiliste eksperimentide kallal.
 
[[1873]] sai Stumpf filosoofia professoriks Würzburgi ülikoolis. Seal alustas ta heli ning tajuuuringutega, avaldades esimese köite oma Tonpsychologie'st 1883. 1878 abiellus ta Hermine Biedermanniga. Aasta hiljem võttis ta vastu koha filosoofia professorina Praha [[PrahaKarli ülikool|Karl-Ferdinandi Ülikool]]is. 1884 alustas ta õpetamist [[Halle Ülikool]]is ning 1889 [[Müncheni Ülikool]]is.
 
1894 jäi Stumpf [[Berliin]]i [[Berliini Humboldti Ülikool|Friedrich Wilhelmi Ülikool]]i, kus temast sai Berliini Psühholoogiainstituudi professor, mille varem oli rajanud [[Hermann Ebbinghaus]]. Stumpf korraldas instituudi ümber ning asutas oma laboratooriumi, mis sai kuulsaks kogu maal. Sellest instituudist sai põhikonkurent [[Wilhelm Wundt]]i psühholoogialaboratooriumile [[Leipzigi Ülikool]]is. Stumpf jäi oma karjääri lõpuni Berliini.

Navigeerimismenüü