Ehitajate tee

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Ehitajate tee (Tallinn))
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib Tallinna tänavast; samanimeliste tänavate kohta vaata lehekülge Ehitajate tee (täpsustus)

Kaart
Ehitajate tee algul koos Mustamäe suusasillaga.
Tallinna Tehnikaülikooli peahoone.

Ehitajate tee (endine Haabersti tee) on tänav Tallinnas, mis asub Nõmme, Mustamäe ja Haabersti linnaosas. See kulgeb läbi Nõmme, Vana-Mustamäe, Mustamäe, Kadaka, Väike-Õismäe ja Veskimetsa asumi.

Ehitajate tee algab Nõmmelt Pärnu maantee, Vana-Pärnu maantee ja Jaama tänava ristmikult ning kulgeb üldiselt loodesse. Ta ristub Suusa tänavaga (vasakult) ja Piiri tänavaga (risti), läheb Mustamäe suusasilla alt läbi ja Mustamäe nõlvast alla, ristub Üliõpilaste teega (vasakult), Sõpruse puiesteega (paremalt), Akadeemia teega (vasakult), Keskuse tänavaga (paremalt), Eduard Vilde teega (risti), A.H. Tammsaare teega (paremalt), Kadaka teega (risti) ja Järveotsa teega (vasakult) ning lõpeb Paldiski maantee ja Rannamõisa tee ristmikul.[1]

Tänav on umbes 4 km pikk. Selle suurim majanumber on 148.[1]

Ehitajate teel asub Tallinna Tehnikaülikool, mille aadress on Ehitajate tee 5.

Ehitajate teel on mitu fooriga reguleeritavat ristmikku ja Tehnikaülikooli ees fooriga reguleeritav jalakäijate ülekäigukoht. Teel on ka kaks ringristmikku: üks Akadeemia tee ja Sõpruse puiesteega ning Rocca al Mare ringristmik Paldiski maantee ja Rannamõisa teega[1].

Minevikus oli teel kolmaski ringristmik Kadaka tee ja Tammsaare teega. Liikluskoormuse suurenedes jäi see aga liiklusvoole kitsaks ja tuli ümber korraldada. Ristmikust pisut kagus suunati Ehitajate tee kirdesse, kuhu tehti eraldi T-kujuline ristmik Tammsaare teega[2]. Selles kohas Ehitajate tee katkeb[2]. Kui ristmikul Ehitajate teelt tulles pöörata mööda Tammsaare teed vasakule, siis saabub varsti fooriga reguleeritav ristmik Kadaka teega[2]. Sellel ristmikul otse sõites Tammsaare tee lõpeb ja jätkub Ehitajate tee[1].

Tänava tänapäevane nimi võeti kasutusele 1963. aastal[3]. Nime sai see Mustamäe rajanud ehitajate auks.[4]

Hoonestus Ehitajate teel[muuda | muuda lähteteksti]

Ehitajate tee jalakäigusild

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Ekspresskataloog 2005, lk. 34, 38, 39. Tallinna kaart mõõtkavas 1:23 000
  2. 2,0 2,1 2,2 Ekspreekataloog 2005, lk. 38
  3. Päring kohanimeandmebaasist. Eesti kohanimed
  4. Robert Nerman, Leho Lõhmus. Tallinna asumid ja ametlikud kohanimed. Tallinn, 2013, lk. 266.

Mall:Nõmme asumi tänavad