Kadaka puiestee

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kaart
Endise Hiiu – Harku karjääri raudtee suund Tihniku viadukti (Kadaka puiestee) all, enne kergliiklustee rajamist.

Kadaka puiestee on tänav Tallinnas Mustamäe ja Nõmme linnaosas. See kulgeb läbi Kadaka, Vana-Mustamäe, Hiiu ja Pääsküla asumi.

Kadaka puiestee algab Kadaka teelt. Ta ristub Mäealuse (vasakult), Lehtri (paremalt), Karsti (paremalt), Mäepealse (vasakult), Trummi (vasakult) ja Nõva tänavaga (paremalt). Pärast ristumist Tähetorni tänavaga (risti) kulgeb puiestee üle Mustamäe nõlva ja Tihniku viadukti, mille alt läheb endine Hiiu – Harku karjääri raudteetamm.

Pääskülas ristub tänav Kalda (paremalt), Tammepärja (risti), Tammiku (risti), Päikese puiestee (paremalt), Hommiku (vasakult), Kasteheina (vasakult), Mesila (vasakult), Vainu (vasakult), Õitse (risti), Muuluka (vasakult), Raie (paremalt), Sireli (vasakult), Kaasiku (risti), Suvila (risti), Kastani (risti), Lõo (vasakult), Seedri tänavaga (paremalt) ja Toome põiguga (paremalt) ning lõpeb Pärnu maantee ja Rohula tänava ristmikul.

Tänava varasemad nimed[muuda | muuda lähteteksti]

Esimesed teated tänava nime kohta on aastast 1925 (Kadaka tn, vene Кадакская ул., 1926 saksa Kaddaksche Promenade, vene Кадакский бульвар)[1].

Aastatel 19401941 kandis puiestee Kommunaari nime[1].

Ühistransport[muuda | muuda lähteteksti]

Mööda Kadaka puiesteed sõidavad Tallinna ühistranspordi liinibussid 10 (Väike-Õismäe – Vana-Pääsküla), 20 (Reisisadam (D-Terminal) – Pääsküla jaam) ja 20A (Laagri alevik – Viru Keskus).

Popkultuur[muuda | muuda lähteteksti]

Kadaka puiestee, Kadaka tee ja Hiiu – Harku karjääri raudtee vahelisel rabasel ja paesel alal on filmitud Lenfilmi mängufilmi Sherlock Holmesi ja doktor Watsoni seiklused: Baskerville'ide koer (Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона: Собака Баскервилей, 1981) erinevad episoodid filmi finaalist[2].

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]