Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Eesti Mereinstituut)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
TÜ Eesti Mereinstituudi teadurid teevad uurimislaeva "Vilma" pardal viimaseid ettevalmistusi uudse juhitava püügisügavusega seirenooda vettelaskmiseks.
TÜ Eesti Mereinstituudi korraldatav merelinnustiku laevaloendus Kihnu merepiirkonnas 2012. aastal.

Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituut on Tartu Ülikooli teadus- ja arendusasutus.

Mereinstituut tegeleb eeskätt Läänemere ökosüsteemide ja funktsioneerimise uurimise ja selgitamisega, selles leiduvate veeorganismide ja -keskkonna seisundi hindamise ja prognoosimisega, samuti keskendutakse mereelustiku ratsionaalse kasutamise tagamisele ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsele.

Instituut koosneb viiest osakonnast koos nelja laboriga ja Kalanduse teabekeskusega. Välitöid viiakse regulaarselt läbi kuues välibaasis (Pärnu, Praaga, Matsalu, Kihnu, Käsmu, Kõiguste).

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Mereinstituut loodi 3. märtsil 1992 Eesti Kalandusinstituudist ning Eesti Teaduste Akadeemia Ökoloogia ja Mereuuringute Instituudi üksustest.

Aastal 1996 muudeti Eesti Mereinstituut Keskkonnaministeeriumi teadusasutuseks, alates 2001. aastast on see Tartu Ülikooli koosseisus. Alates 2008. aastast on see loodus- ja tehnoloogiateaduskonna instituut (varem oli bioloogia- ja geograafiateaduskonna instituut). 2016. aastal jõustus Tartu Ülikooli struktuuriüksuste reform, mille käigus paigutati ülikooli struktuuriüksused nelja valdkonna alla. Mereinstituut paigutati loodus- ja täppisteaduste valdkonna alla.

Koostöö[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Mereinstituut teeb koostööd mitmete välisorganisatsioonidega. Aastast 1994, mil Eesti sai Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu (ICES) täisliikmeks, viiakse läbi mitmeid ICESi koordineeritud tegevuskavasid. Samuti on koopereeritud HELCOMi, Läänemere Bioloogide Assotsiatsiooni jmt.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]