Dimitri Klenski

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Dimitri Klenski (2007)

Dimitri Klenski (vene Димитрий Кириллович Кленский; sündinud 2. detsembril 1945 Tallinnas) on Eesti ajakirjanik ja poliitikategelane.

Ta on olnud Tallinna linnavolikogu liige.

Klenski on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi aastal 1969 ja NLKP Keskkomitee juures asuva Ühiskonnateaduste Akadeemia 1982.

Ta on töötanud ajalehtedes Den za Dnjom ja Sovetskaja Estonija ning raadiokanalis Raadio-4. Ta on olnud ajakirja Ogonjok erikorrespondent ja ajalehe Pravda korrespondent.

Ta on juhtinud valimisnimekirja Klenski nimekiri ning kandideeris Konstitutsioonierakonna nimekirjas 2007. aasta Riigikogu valimistel. Ta sai 1064 häält ja ei osutunud valituks. 2011. aasta Riigikogu valimistel kandideeris ta valimisringkonnas nr. 2 (Kesklinn, Lasnamäe, Pirita) Vene Erakonna Eestis nimekirjas ja sai 1237 häält, kuid ei osutunud valituks.[1]

5. oktoobril 2007 teatati, et Klenski on kuulutatud aprillirahutuste korraldamises kahtlustatavaks. 14. jaanuaril 2008 algas Harju Maakohtus kohtuprotsess Dimitri Klenski ja tema kaasosaliste üle seoses nende väidetava osalusega aprillirahutuste organiseerimisel. 5. jaanuaril 2009 mõistis Harju maakohus Dmitri Klenski ja tema kaassüüdistatavad õigeks 2007. aasta aprilli pronksiööde korraldamise süüdistuses. Prokurör kaebas otsuse edasi. Ka Tallinna ringkonnakohus mõistis ta õigeks. Riigikohus prokuröri kassatsioonkaebust arutusele ei võtnud.[2]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Dimitri Klenski elab Tallinnas.

Tema õde on Eesti Draamateatri näitleja Maria Klenskaja.[3]

Tal on poeg Kirill.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Venemaa suursaadiku aukiri "Suure panuse eest Eesti venekeelsesse ajakirjandusse" [1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]