Meeste 4×400 m teatejooks 1997. aasta maailmameistrivõistlustel kergejõustikus

Allikas: Vikipeedia
Keregejõustikualad
1997. aasta maailma meistrivõistlustel
Athletics pictogram.svg
Jooksualad
100 m   mehed   naised
200 m mehed naised
400 m mehed naised
800 m mehed naised
1500 m mehed naised
5000 m mehed naised
10 000 m mehed naised
100 m tõkkejooks naised
110 m tõkkejooks mehed
400 m tõkkejooks mehed naised
3000 m
takistusjooks
mehed
4×100 m
teatejooks
mehed naised
4×400 m
teatejooks
mehed naised
Maanteealad
Maraton mehed naised
10 km käimine naised
20 km käimine mehed
50 km käimine mehed
Väljakualad
Kaugushüpe mehed naised
Kolmikhüpe mehed naised
Kõrgushüpe mehed naised
Teivashüpe mehed
Kuulitõuge mehed naised
Kettaheide mehed naised
Odavise mehed naised
Vasaraheide mehed
Mitmevõistlused
Seitsmevõistlus naised
Kümnevõistlus mehed
 

Meeste 4×400 meetri teatejooks 1997. aasta maailmameistrivõistlustel Ateenas toimus laupäeval ja pühapäeval, 9. ja 10. augustil.

1. eeljooks, 9. august 19.40. Finaali said igast eeljooksust 2 paremat ja lisaks kõigi eeljooksude peale kokku 2 meeskonda ajaga.

Koht Rada Riik Koosseis Tulemus Koht
1. 1 Suurbritannia Mark Hylton, Roger Black, Jamie Baulch, Ywan Thomas 3.00,19 Q
2. 6 Prantsusmaa Jean-Louis Rapnouil, Marc Foucan, Fred Mango, Stéphane Diagana 3.01,76 Q
3. 7 Austria Christoph Postinger, Thomas Griesser, Andreas Rechbauer, Rafik Elouardi 3.02,95 9. NR
4. 2 Nigeeria Ayuba Machen, Tony Ogbeta, Udeme Ekpeyong, Clement Chukwu 3.04,19 12.
5. 4 Alžeeria Samir-Adel Louahla, Talhaodi Kamel, Malik-Khaled Louahla, Amar Hacini 3.05,22 14.
6. 5 Hispaania César Martínez, Antonio Andrés, Pablo Vallejo, David Canal 3.05,40 16.
7. 3 Botswana Justice Dipeba, Lulu Basinyi, Rampa Mosweu, Johnson Kubisa 3.05,96 19. NR

2. eeljooks, 9. august 19.49.

Koht Rada Riik Koosseis Tulemus Koht
1. 3 Poola Tomasz Czubak, Piotr Rysiukiewicz, Piotr Haczek, Robert Maćkowiak 2.59,91 Q NR
2. 6 Jamaica Linval Laird, Davian Clarke, Greg Haughton, Danny McFarlane 2.59,98 Q
3. 7 LAV Arnaud Malherbe, Hezekiel Sepeng, Hendrick Mokganyetsi, Llewellyn Herbert 3.00,58 q NR
4. 5 Venemaa Mihhail Vdovin, Innokenti Žarov, Dmitri Golovastov, Ruslan Maštšenko 3.03,35 10.
5. 4 Läti Sergejs Inšakovs, Egīls Tēbelis, Einārs Tupurītis, Inguns Svikliņš 3.04,30 13. NR
6. 2 Kreeka Panagiótis Sarrís, Konstantínos Moumoulídis, Geórgios Batsikas, Periklís Iakovákis 3.05,43 17. NR

3. eeljooks, 9. august 19.58.

Koht Rada Riik Koosseis Tulemus Koht
1. 7 USA Jerome Young, Antonio Pettigrew, Chris Jones, Allen Johnson 2.59,78 Q
2. 5 Zimbabwe Tawanda Chiwira, Phillip Mukomana, Savieri Ngidhi, Ken Harnden 3.00,79 Q NR
3. 2 Itaalia Ashraf Saber, Marco Vaccari, Andrea Nuti, Fabrizio Mori 3.01,75 q
4. 6 Jaapan Shunji Karube, Seiji Inagaki, Hiroyuki Hayashi, Shigekazu Ōmori 3.03,85 11.
5. 4 Šveits Laurent Clerk, Kevin Widmer, Matthias Rusterholz, Marcel Schelbert 3.05,34 15.
6. 3 Tšehhimaa Jan Poděbradský, Jiři Svenek, Jan Stejfa, Jiří Mužík 3.05,65 18.

Finaal, 10. august 20.50.

Koht Rada Riik Koosseis Tulemus Märkus
DQ 6 USA Young, Pettigrew, Jones, Tyree Washington 2.56,47 WL
1. 4 Suurbritannia Thomas, Black, Baulch, Mark Richardson 2.56,65
2. 3 Jamaica Michael McDonald, Haughton, McFarlane, Clarke 2.56,75 NR
3. 5 Poola Czubak, Rysiukiewicz, Haczek, Maćkowiak 3.00,26
4. 1 LAV Malherbe, Sepeng, Mokganyetsi, Herbert 3.00,26 NR
5. 2 Prantsusmaa Rapnouil, Foucan, Mango, Diagana 3.01,06
6. 7 Zimbabwe Chiwira, Mukomana, Ngidhi, Harnden 3.01,43
7. 8 Itaalia Saber, Vaccari, Nuti, Mori 3.01,52

USA diskvalifitseeriti tagantjärele 2009, kui Pettigrew tunnistas dopingu kasutamist.

Märkused:

  • Q – pääses edasi kohaga
  • q – pääses edasi ajaga
  • NR – riigi rekord
  • WL – maailma hooaja tippmark
  • DQ – diskvalifitseeriti