TikTok

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Logo

TikTok on Hiina sotsiaalmeediakeskkond, kus postitatakse lühivideoid. Selle omanik on ByteDance. Ettevõtte asutas 2012. aastal Pekingis Zhang Yiming. Äpp võimaldab kasutajatel luua lühikesi muusika- ja tantsuvideoid, mis kestavad 3–15 sekundit ning eri visuaalseid efekte kasutavaid videoid pikkusega kuni 60 sekundit.

Hiinas avati keskkond 2016. aasta septembris nimega Douyin. Väljaspool Hiinat avati keskkond 2017. aastal mobiilirakendusena iOS-i ja Androidi platvormile, kuigi ülejäänud maailma jaoks sai see kättesaadavaks alles 2. augustil 2018, mil ettevõte ühines Musical.lyga. Platvormid on kõigis riikides sarnased, kuid töötavad eri serveritel, et täita Hiina tsensuuripoliitika nõudeid.

On välja toodud, et TikTok kogub oma kasutajate kohta väga suures ulatuses andmeid.[1][2] Seda peetakse turvariskiks ja näiteks Riigi Infosüsteemi Amet on keelanud oma töötajatel selle kasutamise.[3]

USA plaanis TikToki keelamist.[4] India on selle kasutamise keelanud.[3]

Mitmes konservatiivses riigis (eelkõige islamimaailmas) on Tiktoki kasutamine stigamiteeritud, kuivõrd platvorm sisaldab labast ja pornograafilist sisu.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]