Thalía

Allikas: Vikipeedia
Thalía
Sünninimi Ariadna Thalía Sodi Miranda
Sündinud 26. august 1971 (52-aastane)
Päritolu México
Stiilid levimuusika, tantsumuusika
Tegev alates 1980
Plaadifirma Fonovisa Records (1990-1993)
EMI (1994-2008)
Casablanca Records (Universal Music Group) (alates 2008)
Veebileht Thalía.com

Ariadna Thalía Sodi Miranda (sündinud 26. augustil 1971 Méxicos) on Mehhiko laulja ja näitleja.

Tema albumeid on maailmas müüdud üle 25 miljoni.[1][2][3] Lisaks hispaania keelele on ta laulnud inglise, portugali, prantsuse ja tagalogi keeles. Ta on üks tuntumaid ladinaameerika lauljaid.

Ladina-Ameerikas kutsutakse teda seebiooperite kuningannaks, sest tema seebiooperid on väga edukad isegi väljaspool Ladina-Ameerikat.

Thalía isa Ernesto Sodi Pallares oli kriminoloog (patoloog) ja kirjanik. Ema Yolanda Miranda Mange oli kunstnik ja Thalía mänedžer kuni 1999. aastani. Thalíal on neli õde, kõik vanemad: Laura Zapata, Federica, Gabriela ja Ernestina Sodi. Tänapäeval töötab Laura näitleja ja lauljana, Federica antropoloogina, Gabriela ajaloolasena ning Ernestina arsti ja kirjanikuna. Isa suri siis, kui Thalía oli viieaastane.

Thalía õppis mainekas Lycée Franco-Mexicainis, mistõttu ta räägib lisaks hispaania keelele vabalt prantsuse keelt. Koolis oli ta hea õpilane.

1981 hakkas Thalía kaasa tegema lastebändis Din Din. 1986 võeti ta kuulsasse mehhiko noortebändi Timbiriche, mis tegutses aastail 19821996, ühe algliikme Sasha Sokoli asemele. 1989 lahkus ta bändist tüli tõttu Paulina Rubioga, kellega ta algusest peale halvasti läbi sai ja juhtpositsiooni pärast võitles. Tänapäevani saavad nad omavahel väga halvasti läbi. Pärast bändist lahkumist alustas Thalía soolokarjääri nagu järgmisel aastal ka Rubio.

Esimene seebiooper, milles Thalía mängis, kandis nime "Quinceañera" ja valmis 19871988. See oli esimene seebiooper, mis rääkis uimastitest, vägistamisest ja tänavajõukudest. Sari nimetati aasta parima seebiooperi kandidaadiks 9 kategoorias, millest võitis 7, sealhulgas parim seebiooper, muusika (Timbiriche), noor mees- ja naisnäitleja, mees- ja naisuustulnuk ning meespahalane. Thalía võitis aasta naisuustulnuka auhinna.

Hiljem on Thalía mänginud 4 seebiooperis peaosa. Kõik need on olnud tuhkatriinulood. Mitu korda on ta mänginud koos oma vanema õe Laura Zapataga, kes näiteks seebiooperis "Maria Mercedes" mängis Thalía kehastatava nimitegelase kurja ämma ja põhipahalast, kes lõpuks hullumajja pannakse.

2. detsembril 2000 abiellus Thalía New Yorgis muusikaprodutsent Tommi Mottolaga. Abielust on sündinud tütar ja poeg. See oli Mottolale kolmas abielu ja 199398 oli ta abielus olnud Mariah Careyga. Mottola on Thalíast 23 aastat vanem.

4. mail 2001 esines Thalía USA presidendi George Bush noorema kutsel Valges Majas. Ta esitas seal popurrii populaarsetest mehhiko lauludest.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]