Tanel Talve

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tanel Talve, 2015

Tanel Talve (sündinud 13. augustil 1976) on eesti ajakirjanik ja poliitik, XIII Riigikogu liige.

1994. aastal lõpetas ta Tallinna 62. Keskkooli tele- ja raadiožurnalistika kallakuga klassi, juhendajad Terje Soots ja Vahur Kersna.

Samal aastal asus tööle Eesti Raadio "Päevakaja" toimetaja, reporteri ja saatejuhina. Eesti Raadios töötas aastani 2004, lisaks "Päevakajale" "Vikerraadio" saatejuht ja Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuht ning majandusuudiste toimetaja.

1997 asus Talve tööle AS Meediamaa reklaamiosakonna juhina, tegevusala internetiturundus ja kolleegid teiste hulgas Linnar Viik, Tarvi Martens, Toomas Mölder.

1998–1999 oli ta Tele2 Eesti online marketingi osakonna juht. Sellesse ajajärku jäid Eesti internetikeskkondade WWW Wärk, Mail.ee, Everyday.com jt arendamises osalemine.

1999–2002 oli Talve Hansapank Eesti internetiturunduse osakonna juhataja. Siis toimus ka internetipanga Hanza.net väljaarendamine.

2002–2015 oli ta internetiturunduse agentuuri Winter Media Group juhatuse liige ning tegevjuht.

2004–2019 töötas Talve Kanal 2-s. Ta oli seal uudistesaate "Reporter", populaarteadusliku saate "Galileo" saatejuht, reisisaate "Motoreporter" produtsent, operaator, režissöör ja saatejuht.

Alates 2005. aastast on ta MTÜ Voose Külaselts juhatuse liige ning alates 2010. aastast kuulub ta MTÜ Voose Kõrts juhatusse, mille eesmärk on edendada kohaliku kogukonna elu, arendada Harjumaal, Anija vallas asuvat Voose küla turismisihtkohana ning populariseerida maaelu.

2013–2015 aastal oli ta valimisliidu Anija Ühendus esindajana Anija vallavolikogu liige, kus algatas Kõrvemaa turismipiirkonna arengukava koostamise, eesmärk elavdada piirkonnas väikeettevõtlust ja luua inimestele head elamistingimused.

Lõpetanud Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismi- ja hotelliettevõtluse erialal. Külaliikumise Kodukant eestkõneleja.

Aastast 2008 Kuningas Arthuri Fondi loodud Kultuurse Motobande liige, eesmärk propageerida liiklusohutust ja koguda heategevuse käigus raha Eesti kultuuri pärlitele.

Trummar lastelaule rokivõtmes esitavas ansamblis Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti, kaaslasteks Elmar Liitmaa ja Kait Lukka.

Tanel Talve kandideeris 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel üksikkandidaadina ja kogus 10 074 häält. Sellest ei piisanud küll valituks osutumiseks, kuid sellega tõusis ta edukuselt teiseks üksikkandidaadiks Indrek Tarandi järel ja Silver Meikari ees.[1]

Ta kandideeris 2015. aasta Riigikogu valimistel valimisringkonnas nr 9, sai 2294 häält ning osutus valituks ringkonnamandaadiga.[2][3]

2019. aasta Riigikogu valimistel kandideeris ta valimisringkonnas nr 4. Ta kogus 156 häält ja ei osutunud valituks.[4]

Koos majanduseksperdi ja ettevõtja Ott Pärnaga koostas Tanel Talve Eesti ees seisvaid arenguvõimalusi sisaldava veebisaidi Riigireform.ee. Seal leidub mõtteid paljudelt ekspertidelt, teavet mitmesuguste uuringute kohta ja maailmakogemust.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]