Tanel Talve

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Tanel Talve, 2015.

Tanel Talve (sündinud 13. augustil 1976) on eesti ajakirjanik, saatejuht, ettevõtja, turundusspetsialist ja maaelu arendaja, XIII Riigikogu liige.

Aastal 1994 lõpetas ta Tallinna 62. Keskkooli tele- ja raadiožurnalistika kallakuga klassi, juhendajad Terje Soots ja Vahur Kersna. Samal aastal asus tööle Eesti Raadio uudistetoimetuses "Päevakaja" toimetaja, ajakirjaniku, saatejuhi ja reporterina. Eesti Raadios töötas aastani 2004, lisaks "Päevakajale" "Vikerraadio" saatejuht ja Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuht ning majandusuudiste toimetaja.

1997 asus Talve tööle AS Meediamaa reklaamiosakonna juhina, tegevusala internetiturundus ja kolleegid teiste hulgas Linnar Viik, Tarvi Martens, Toomas Mölder.

1998–1999 oli ta Tele2 Eesti online marketingi osakonna juht. Sellesse ajajärku jäid Eesti populaarseimate internetikeskkondade WWW Wärk, Mail.ee, Everyday.com jt arendamises osalemine.

1999–2002 oli Talve Hansapank Eesti internetiturunduse osakonna juhataja. Siis toimus ka internetipanga Hanza.net väljaarendamine.

2002. aastast on ta internetiturunduse agentuuri Winter Media Group omanik.

2004. aastat töötab Talve Kanal 2-s. Ta on seal uudistesaate "Reporter", populaarteadusliku saate "Galileo" ja reisisaate "Motoreporter" saatejuht.

Alates 2005. aastast on ta MTÜ Voose Külaselts juhatuse liige ning alates 2010. aastast kuulub ta MTÜ Voose Kõrts juhatusse.

2013. aastal sai ta valimisliidu Anija Ühendus esindajana Anija vallavolikogu liikmeks.

Õpib Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis turismi- ja hotelliettevõtluse erialal. Osaleb Kõrvemaa Turismipiirkonna loomisel ja arendamisel, eesmärk elavdada piirkonnas väikeettevõtlust ja luua inimestele head elamistingimused. Külaliikumise Kodukant eestkõneleja.

Aastast 2008 Kuningas Arthuri Fondi loodud Kultuurse Motobande liige, eesmärk propageerida liiklusohutust ja koguda heategevuse käigus rahastust Eesti kultuuri pärlitele.

Trummar lastelaule rokivõtmes esitavas ansamblis Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti, kaaslasteks Elmar Liitmaa ja Kait Lukka.

Tanel Talve kandideeris 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel üksikkandidaadina ja kogus 10 074 häält. Sellest ei piisanud küll valituks osutumiseks, kuid sellega tõusis ta edukuselt teiseks üksikkandidaadiks Indrek Tarandi järel ja Silver Meikari ees.[1]

Ta kandideeris 2015. aasta Riigikogu valimistel valimisringkonnas nr 9, sai 2294 häält ning osutus valituks ringkonnamandaadiga.[2][3]

Koos majanduseksperdi ja ettevõtja Ott Pärnaga koostas Tanel Talve Eesti ees seisvaid arenguvõimalusi sisaldava internetilehe Riigireform.ee. Seal leidub mõtteid paljudelt ekspertidelt, erinevatest uuringutest ja maailmakogemuse pinnalt.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]