Mine sisu juurde

Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledž

Allikas: Vikipeedia

Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledž oli Tallinna Ülikooli kolledž Rakveres Pikk tänav 40.

Kolledž avati 1. septembril 1999. Kooli rajamine Rakveresse oli piirkonna jaoks tähelepanuväärne sündmus, kuna sellega taastati Rakvere Õpetajate Seminarist alguse saanud õpetajakoolitus. Kolledžis hakati koolitama bakalaureuseõppes põhihariduse pedagooge (lasteaiaõpetajaid) ja sotsiaaltöötajaid, magistriõppes sai õppida riigiteaduste erialal.

Pikk tänav 40, Rakvere Kreiskooli hoone

2002. aasta sügisest toimus õppetöö kolledži oma majas Rakvere vanalinnas.

Üliõpilaste kasutada olid kaasaegsed auditooriumid, arvutiklass ja raamatukogu iseseisvaks tööks ning kohvik lõõgastumiseks. Kolledžil oli välja kujunenud hea praktikabaaside võrgustik. Ladus koostöö oli ka linna raamatukogu, teatri ja rahvamajaga. Külastada sai kontserte, etendusi ja spordivõistlusi, mida üliõpilane sai sageli "letihinnast" taskukohasemalt.

2019. aasta kevadel lõpetas 20-aastase Tallinna ülikooli Rakvere kolledži viimane lend alushariduse pedagoogi ja sotsiaalpedagoogika eriala üliõpilasi. Ehkki Tallinna Ülikool on otsinud hoonele otstarbekat kasutust, seisab hoone 2021. aasta seisuga tühjalt.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Õppetööd alustati tolles hoones juba 1805. aastal Rakvere Kreiskooli rajamisega, kus õppisid teiste hulgas ka Friedrich Reinhold Kreutzwald ja Friedrich Robert Faehlmann.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]