Sven Kullerkupp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Sven Kullerkupp (sündinud 15. novembril 1961 Paides) on eesti pianist,kirjanik helilooja ja helirežissöör.

Ta lõpetas aastal 1976 klaverierialal Viljandi lastemuusikakooli. Aastal 1981 lõpetas ta Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (õpetaja Evi Ross) ja aastal 1987 Tallinna Riikliku Konservatooriumi (Lilian Semperi ja Bruno Luki klassis). Ta täiendas end džässi alal aastal 1989 Ungaris.

Ta on töötanud muusikakoolides improvisatsiooniõpetajana. Ta on mänginud mitmetes ansamblites. Ansambliga "Avicenna" on ta esinenud mitmel pool džässfestivalidel, sealhulgas aastal 1988 Pori Jazzil. Ta salvestas aastal 1989 koos Sergei Manukjaniga LP. Aastal 2003 salvestas ta koos Heli Vahinguga CD ja aastal 2004 Julia Bomaniga CD. Aastal 1999 ilmus talt CD "Kullerkupu salong" Sven Kullerkupp on tuntud Eesti fonogrammi tootja. Tuntumatest artistidest ja ansamblitest, kellega koostöös on veel valminud CD-d on " Onu Bella", "Kuldne Triio", Üllar Jörberg ja ansambel " Up & Down.

Sven Kullerkupp on kirjanduse "Loomingu aastapreemia 2017" nominent ja laureaat ning raamatu " Piano Pianissimo" autor. 2018 a. ilmus Sven Kullerkupu sulest kogupere raamat "Vormsi Detektiivid ja Ruhnu karu".

Sven Kullerkupp
Sven Kullerkupp TÜ valge saal

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Eesti muusika biograafiline leksikon. 1. köide: A–M. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, lk. 333.