St. Peter Line

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
St. Peter Line
Asutatud 2010 Küpros Küpros
Asutajad Venemaa, Šveitsi ja Euroopa Liidu investorid
Peakorter Peterburi Venemaa Venemaa
Valdkonnad laevandus
Koduleht www.stpeterline.com
St. Peter Line'i liinid

St. Peter Line on Venemaa laevakompanii[1], mis on registreeritud 2010. aastal Küprosel[2] ja korraldab parvlaevareise, mis väljuvad Peterburist.

Peterburist väljuvate ja välismaa sadamatesse sõitvate reisilaevade tegevus sai võimalikuks pärast seda, kui lihtsustati Schengeni viisa andmise korda Venemaa kodanikele ja Venemaa võttis vastu seaduse, millega võimaldas välismaalastel kruiiside ajal Venemaal 72 tundi viisavabalt viibida. Enne seda püüdis tulutult Peterburi-liini avada algul Tallink, seejärel Silja Line ja lõpuks Stella Line.

St. Peter Line'i president on Igor Gluhhov[3].

Ettevõttele kuulusid parvlaevad Princess Maria ja SPL Princess Anastasia, mis sõidavad Läänemerel Peterburist Soome, Rootsi ja Eestisse. 2016. aasta sügisel müüdi need Itaalia kruiisifirmale Moby Lines. Princess Anastasia peaks jätkama reise Läänemerel ja Princess Maria suunduma Vahemerele.[4]

St. Peter Line'i esimene laev Princess Maria väljus liinile Helsingisse juba ettevõtte asutamisega samal aastal, 21. aprillil 2010. Teine laev SPL Princess Anastasia väljus liinile, seekord Stockholmi, juba vähem kui aasta hiljem, nimelt 31. märtsil 2011. Mõlemad laevad on nimetatud viimase Venemaa keisri Nikolai II tütarde järgi. Juba 2010. aastal vedas ettevõte 215 000 reisijat.

2012. aastal lootis St. Peter Line avada otseühenduse Saksamaaga Rostocki kaudu. Selleks soovis ettevõte hankida kolmanda laeva, mis oleks umbes samast klassist kui kaks esimest. Peterburist Rostocki sõidaks selline laev 2 ööd ja 1 päeva ehk umbes sama kaua kui omal ajal rong Leningradist Berliini, kuid parvlaev võimaldab kaasa võtta ka auto.

Ettevõtte pikaajaline strateegia on avada 2025. aastaks piisavalt liine juba kümne reisilaeva jaoks.[5] Selleks, et liin end ära tasuks, piisab laeva täituvusest 50%. Ettevõte loodab, et selleks ajaks on Euroopa Liit ja Venemaa kehtestanud vastastikuse viisavabaduse, mis aitaks tunduvalt kaasa nende riikide vahelisele turismile, kuid lähematel aastatel pole viisavabadust siiski ette näha.

Paljude reisijate jaoks tekitab raskusi see, et kui nad Soomes maale lähevad, siis tembeldatakse nende passid nii laevalt mahatulekul kui laevaminekul isegi siis, kui Helsingi ei ole nende reisi sihtkoht. See tähendab, et kui inimesel on ühekordne Schengeni viisa, siis on see ära kasutatud ja järgmistes sadamates nad enam maha ei saa minna.

St. Peter Line'i peamised konkurendid on Tallink (aastane käive 2009/10 oli 897 miljonit eurot), Viking Line (aastane käive 2008/09 oli 471 miljonit eurot) ja Eckerö Line (aastane käive 2009/10 oli 60 miljonit eurot).

Kavas on arendada Venemaa ja Hiina vahelist turismi.[6]

Laevastik[muuda | muuda lähteteksti]

Laev Ehitusaasta Laevastikus
alates
Liin Kogumahutavus Lipp Märkused
Princess Maria 1981 2010 Peterburi–Helsingi 33 575 Civil Ensign of Malta.svg renditud[7]
SPL Princess Anastasia 1986 2011 Peterburi–Helsingi–Stockholm–Tallinn–Peterburi 37 583 Civil Ensign of Malta.svg omanik Princess Maria Ltd[8]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]