Rokkmuusika

Allikas: Vikipeedia
Täienda Artikkel vajab täiendamist, et anda teemast piisavat ülevaadet.
Märkuse lisamise konkreetseid põhjusi vaata artikli muudatuste ajaloost või artikli arutelust.

Rock-muusika on laialdane ja varieeruv levimuusika liik, milles enamasti meloodilist vokaali saadavad kitarr, trummid ja sageli ka basskitarr. Žanriti võivad instrumendid erineda, ka klahvpillid nagu klaver ja süntesaator on laialdaselt kasutusel.

Kuigi eesti keeles tarvitatakse enamasti inglise keelest pärit lühendatud nimekuju rock, on ka selliste nimekujude nagu rokk, rokkmuusika ja rock-muusika kasutamine korrektne.

Rock-muusika juured peituvad 1950. aastate rock'n'roll'is, rockabilly's ja rhythm and blues'is. 1960. aastatel tekkisid sulamžanrid folgi ja džässiga. 1970. aastatel järgnes veel suurem rock-muusika piiride avardamine, mille tagajärjel tekkis juurde mitmeid rock-muusika alamžanreid nagu soft rock, blues rock, synth rock, progressive rock, psychedelic rock, experimental rock, garage rock, punk rock, indie rock, noise rock, alternatiiv-rock, hard rock ja heavy metal.

Tänapäeval on rock-muusikal suur hulk edasiarendusi ja alamstiile, mille kategoriseerimiseks on mitmesuguseid võimalusi.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislinke[muuda | muuda lähteteksti]