Purjetamine 2004. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia

Purjetamine 2004. aasta suveolümpiamängudel toimus 14.28. augustil.

Parimad purjetajad selgusid Agios Kosmos Olympic Sailin Centre'is, kus medalitseremooniaid sai jälgida 1600 pealtvaatajat.

Ateenas jagati purjetamises välja 11 medalikomplekti. Neli oli mõeldud meestele (Mistral, Finn, 470, Star), neli naistele (Mistral, Europe, 470, Yngling) ja kolm oli avatud mõlema soo esindajatele (Laser, 49er, Tornado).

Eestlaste osalemine[muuda | muuda lähteteksti]

Ainus Eesti purjetaja Ateena vetel oli Imre Taveter, kes võistles Finn-klassis. Taveterile oli see teine olümpia, ta osales ka Sydney mängudel.

Imre Taveter sai viimases, 11. sõidus 18. koha, kuid pidi kokkuvõttes leppima viimase, 25. kohaga 221 karistuspunktiga. Eelviimase koha saanud itaallasele Michele Marcesinile kaotas Taveter 20 punktiga. Eestlase parimaks kohaks sõitudes jäigi 18.

Tulemused[muuda | muuda lähteteksti]

Meeste purilaud Mistral[muuda | muuda lähteteksti]

Purjelaudur Gal Fridman võitis Iisraelile läbi aegade esimese olümpikulla Mistral-klassis. Enne viimast sõitu oli ta teisel kohal, juhtis Ricardo Santos Brasiiliast. Brasiillane oli viimases sõidus alles 17. ja jäi hoopiski medalita, poodiumile pääsesid veel olümpiatule süütaja Nikólaos Kaklamanákis Kreekast ja Nick Dempsey Suurbritanniast.

28-aastane Fridman tuli maailmameistriks kaks aastat tagasi. Atlanta olümpial oli iisraellane pronksmedaliomanik. Sydney olümpiale ta aga ei pääsenud. Enne Fridmani kulda oli alates 1952. aastast olümpial osalev Iisrael kokku võitnud neli medalit.

Meeste Finn[muuda | muuda lähteteksti]

Suurbritannia purjetaja Ben Ainslie tuli Finnil olümpiavõitjaks. Kahvatumad medalid kuulusid hispaanlasele Rafael Trujillole ja poolakale Mateusz Kusnierewiczile.

Eelmisel olümpial Laseril kulla võitnud 27-aastane Ainslie võitis 11 sõidust 4 ja vaid 4-s jäi ta esikolmikust välja. Kokku kogus ta 38 karistuspunkti. Ainslie oli medalil juba 8 aastat tagasi Atlantas, kui sai Laseril hõbeda.