Positivus

Allikas: Vikipeedia
King Charles Positivuse Nordea laval 19. juulil 2014

Positivus on iga-aastane suvine muusika- ja kultuurifestival, mida peetakse juulikuu kolmandal nädalavahetusel Salatsis Lätis.

Positivus pakub suures valikus indie-, pop-, folk- ja elektroonilist muusikat, suurepäraseid esinejaid ning palju muud meelelahutust looduslikult kaunis kohas Liivi lahe männimetsasel mererannal.

Festivali korraldaja on kontserdiagentuur Positivus Music.

Festivalil on kolm pealava: Lattelecom lava (kuni 2014. aastani Tele2 lava), Nordea lava ning Red Bull Music Academy lava. Peale selle on festivalialal mõned väiksemad lavad: I Love You lava parimatele Baltimaade artistidele, Palladium lava, kunsti ja looduse lava, mis pakub moderntantsuetendusi, akustilisi esinemisi ja luulet, teatri- ja improvisatsioonishowsid, tsirkust ja palju muud ning kinotelk, kus näidatakse uusi filme maailma filmifestivalidelt.[1]

Festivali toidualal pakutakse suurt valikut läti ja teiste maade toite. Kunsti- ja käsitöösõpradele on avatud kunsti- ja käsitööturg.

Festivali asukoht on kergesti ligipääsetav Via Baltica maanteed mööda. Parkla ja telkla asuvad festivaliala vahetus läheduses.

Festivali ja selle asukohta on kiitnud nii Positivuse külastajad kui ka esinejad. Briti ajaleht "Metro" lisas 2012. aastal Positivuse oma parimate suvefestivalide nimekirja, iseloomustades seda kui "pretensioonitut üritust tugeva ja mitmekülgse line-up'iga, mis toob kokku umbes 20 000 külastajat".[1] Samal aastal võitis Positivus Parima Euroopa festivali auhinna briti "Festival Guide" väljaandelt, lüües selliseid populaarseid festivale nagu Roskilde festival, Roch Werchter ja Hispaania Benicassim. 2011. ja 2012. aastal oli Positivus ära toodud "Filter Magazine"'i viie oodatuima rahvusvahelise suvefestivali nimekirjas, 2012. aastal ilmus seal ka festivali arvustus.[1]

Positivus alustas 2007. aastal. Aastate jooksul on festivalil esinenud, paljude seas: Editors, Hurts, Imagine Dragons, James, King Charles, Manic Street Preachers, Mark Ronson & The Business Int., Moby and Fatboy Slim, Muse, Noah and the Whale, OK Go, Palma Violets, Röyksopp, Scissor Sisters, Sigur Rós, The xx, Travis, läti Gustavo, Instrumenti ja Prāta Vētra, eesti Animal Drama, Bedwetters, Dave Storm, Elephants From Neptune, Ewert and the Two Dragons, Iiris, Outloudz ja Sibyl Vane.

Fotogalerii[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 Positivus festival - kunsti- ja muusikafestival www.latvia.travel (vaadatud 22.07.2013)

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]