Miyavi

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Miyavi
Miyavi in Sao Paulo, Brazil.jpg
Sündinud 14. september 1981 (41-aastane)
Päritolu Flag of Japan.svg Jaapan
Stiilid visual kei, rokk- ja popmuusika
Elukutse muusik, produtsent
Tegev 1999–...
Plaadifirma PS Company / Universal
Veebileht O-re-sa-ma.com

Miyavi (jaapani 雅 miyabi; kodanikunimi Takamasa Ishihara 石原 崇雅; sündinud 14. septembril 1981 Konohana-ku Osaka Jaapanis) on Jaapani rokk-kitarrist.

Ta esineb sooloprojektidega ja koos ansambliga Skin. Esimese tähtsama singli andis ta välja 2004. aasta oktoobris, esimene suurem album "Miyavism" ilmus 2005. aasta juunis.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Miyavi ema on jaapanlane ja isa on teise põlvkonna Zainichi korealane. Ta vanemad lahutasid, kui Miyavi oli alles väike. Vahetult pärast seda kolis Miyavi koos emaga Kawanishisse Hyōgo prefektuuris, et olla lähemal oma emapoolsetele vanavanematele. Miyavi on öelnud, et lapsena meeldis talle mängida jalgpalli ja muusikaga hakkas ta tegelema alles 15-aastaselt, kui vigastus ei võimaldanud tal enam palli mängida.

Dué le quartz ja indie-ajastu[muuda | muuda lähteteksti]

1999. aastal liitus tollal 18-aastane Miyavi visual kei bändiga Dué le quartz. Bänd lagunes 2002. aastal ning varsti pärast seda andis Miyavi välja oma esimese sooloplaadi indie plaadifirma PS Company juures. Miyavi iseseisvusega kaasnenud suur stiilimuutus muutis tugevalt ka tema kuulajaskonna koosseisu. Enamus eelnevast kuulajaskonnast asendus hoopis teistsuguse muusika eelistajatega.

2004. aastal nägi ilmavalgust ka Miyavi film "Ore-sama"(おれさま). Tema 2004. aasta singel "Ashita, Genki ni Naare" saavutas Oriconi indie-muusika edetabelis esikoha.

Universal Records ja popi/akustika ajastu[muuda | muuda lähteteksti]

2004. aasta lõpus sõlmis ta lepingu Universal Records Japan'i plaadifirmaga ja sellega seoses muutis oma esinejanime Myv'ks, kuigi ajakirjad ja ka ta oma veebileht kasutavad siiani nime Miyavi. Esimene singel Universal Recordsi all, "Rock no Gyakushū -Super Star no Jōken-" anti välja novembris 2004. 2005. aasta juunis anti välja ka esimene plaat, Miyavism. 2005. aasta lõpu poole ja enamuse 2006. aastast keskendus Miyavi akustilisele ja pop helistikule, mis kajastub tugevalt tema teisel ja kolmandal plaadil, Myv Pops ja Miyaviuta~Dokusou~, mis anti välja 2006. augustis ja septembris.

USA debüüt, Neo Visualism ja Skin[muuda | muuda lähteteksti]

25. mail 2007 teatati Miyavi osalusest Jaapani "superbändis" Skin, mis koosneb Miyavist, Yoshikist, Gacktist ja Sugizost. Nende esimene kontsert toimus 29. juunil 2007 Anime Expo'l Californias. 17. veebruaril 2008 toimus Las Vegases MGM Grandis Miyavi soolokontsert. 2007. aasta novembris andis Miyavi välja uue singli "Subarashikikana, kono sekai – What A Wonderful World" 16. juulil algas Miyavi kontsert-tuur " The beginning of Neo Visualism", mis toimus Jaapanis ja Koreas. 2008. märtsis ilmus tema album ""This Iz the Japanese Kabuki Rock". Sellega seoses toimus ka Miyavi esimene maailmaturnee, mille käigus ta reisis Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Euroopas, Mandri-Aasias, Taiwanis ja Jaapanis. Turnee käigus külastas Miyavi ka Helsingit, kus ta andis Tavastia klubis kaks kontserti. Tuur lõppes 17. augustil Tokyos.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

14. märtsil 2009 abiellus Miyavi jaapani poplaulja Melodyga. 29. juulil 2009 sündis Melodyl ja Miyavil tütar Lovelie Miyavi Ishihara (石原 愛理 雅 Ishihara Airi Miyavi). Märgid, mida Lovelie nimes kasutati, tähendavad tõlkes 'armastuse põhjus'. 21. oktoobril 2010 teatas Miyavi oma Twitteris, et tema teine tütar Jewelie Aoi Ishihara on sündinud.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Albumid
Singlid

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]