Ment

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Ment" on eestikeelne komöödiasari. Mendi esimene hooaeg salvestati 2012. aasta suvel ja TV3 eetris oli sari juba sama aasta sügisel. Teine hooaeg oli eetris 2013 kevadel ja kolmas hooaeg toodi vaatajate ette 2013 sügisel.

Humoorikas võtmes lugu räägib ühe tavalise politseiniku argielust (olgu öeldud, et mendiks hüüdsid vene kriminaalkurjategijad (platnoid) Nõukogude aja slängis miilitsatöötajaid[1]).

Sari käivitub ajast, mil ametikõrgendust lootnud ja selles kindel olnud Ment (Ago Anderson) saab teada, et tema asemel läheb paremale ametikohale hoopis Mendi kauaaegne patrullipartner, keda peategelane kunagi kõrgelt hinnanud pole. Asi muutub eriti kriitiliseks siis, kui kohale jõuab ka Mendi uus partner, kelleks osutub vigast eesti keelt rääkiv vene naine ("Tantsi tagumik trimmi" saatest tuttav Anna Jankelevitš). Lisaks pingetele ametipostil pole Mendi elu ka kodus lillepidu – naine näägutab, poeg on mõttetu teismeline ning korter viletsavõitu. Kogu selle muserdava olukorra pöörab aga põnevalt helgemaks üks uskumatult keerukas kriminaalasi, mida asub salaja uurima ka Ment.

Stsenaristi ja kaasprodutsendi Martin Alguse sõnul tekkis "Mendi" idee soovist teha inimlikku sarja põnevatel teemadel, näidata inimest, kes peab lahendama korraga nii enda kui ka paljude teiste probleeme. "Patrullpolitseinik peab tihti sekkuma väga erinevatel põhjustel olukordadesse, mis on "üle kuumenenud". See annab võimaluse näidata meie elu kogu oma jaburuses, eheduses ja koomilisuses. Lisaks võimalus keskenduda ka peategelase, patrullpolitseiniku enda pürgimustele, rääkides pikema loo ühe tõsise eesti mehe pingutustest oma igapäevase eluga hakkama saamisel," kirjeldab Algus.

Trimmisaatest tuntuks saanud Anna Jankelevitši kohta jagub Martin Algusel vaid kiidusõnu: "Anna on Mendi paarilise Relika Solnoskovana väga hästi hakkama saanud, ta on loomulik talent, energiline ja alati heas tujus, tal pole probleemi mistahes olukorda sisse elamisega ja lisaks on tal väga võluv aktsent."

Ka Anna ise on vaimustuses: "Kui mulle rolli pakuti, olin kohe nõus, kuigi uurisin ka, kui palju aega näitlemisele võiks kuluda. Töötan nimelt restorani juhatajana ja kõik muud tegevused on vaja korraldada selle kõrvalt. Õnneks selgus, et graafikud sobivad ning ka kaameraproov õnnestus suurepäraselt; ühesõnaga – mind kinnitati rolli ja ma pole seda hetkekski kahetsenud," kirjeldab Anna, kinnitades, et võtetel on väga lõbus. "Situatsioonikoomikat on palju nii kaamera ees kui taga. Naljakas on ka teksti õppimine. Mina venelannana räägin eesti keelt aktsendiga ega tea kohati kõiki väljendeid, seega on meeskonnal kõhud naerust kõveras, kui ma mõnes sõnas tähe ära vahetan ja välja kukub midagi täiesti uut ja eestlaste jaoks pööraselt naljakat,“ räägib Anna Jankelevitš. Kuuldavasti lubanud produtsent mõne Anna „vale“ lause ka sarja sisse jätta.

Sarjas „Ment“ mängivad Ago Andersoni ja Anna Jankelevitši kõrval veel Egon Nuter, Külli Reinumägi, Meelis Rämmeld, Marika Barabanštšikova, Martin Algus, Vallo Kirs, Jaanus Mehikas, Leida Rammo, mustkunstnik Charlekas ja mitmed teised näitlejad ning avaliku elu tegelased. Vaatamata sellele, et tegu on komöödiasarjaga, näidatakse kõike politseisse puutuvat usutavalt ja suhtutakse politseinike töösse suure lugupidamisega. Huumor koorub tihti välja just vastandlikest olukordadest, millesse sarja peategelased satuvad – siiras soov abistada võib vahel põrgata inimeste eelarvamuste ja mõistmatuse vastu. „Ment“ pakub situatsioonikoomikat ja head nalja ning vaatab argisekeldusi läbi huumoriprisma.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Aimar Altosaar. Aimar Altosaar: ment või võmm? Postimees.ee, 03.08.2012