Marti Hääl

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Marti Hääl (10. oktoobril 1972 Tallinnas) on eesti ettevõtja, advokaat ja kodanikuaktivist.

Hariduskäik[muuda | muuda lähteteksti]

Marti Hääl lõpetas 1990. aastal Tallinna 1. Keskkooli prantsuse keele klassi ja 1995. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.

Ta on täiendanud end Bentley Ülikoolis USA-s ja Trieri Ülikoolis Saksamaal.[viide?]

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Aastatel 19891995 tegutses Marti Hääl ettevõtjana koos venna Heiti Häälega sõiduauto järelhaagiseid tootvas ettevõttes AS Bestnet. Lisaks on Marti Hääl olnud seotud mäesuusakeskuse AS Kuutsemäega, turismiettevõttega AS Kagureis (Põlva hotell Pesa) ja kütusemüügiettevõttega AS Alexela Oil.

Aastatel 1995–2001 oli ta vandeadvokaat Alas & Raudsik Advokaadibüroos Tallinnas. [1] Koos kursusekaaslase Sanjay Jaanus Modyga asutas ta 2001. aastal advokaadibüroo Mody, Hääl & Partnerid. Ühinemisel advokaadibürooga Luiga & Mugu tekkis 2005. aastal advokaadibüroo Luiga, Mody, Hääl & Borenius, mida Marti Hääl juhtis aastatel 2007–2012.

Perioodil 1995–2012 oli Marti Hääl kaasaktsionärina ja nõukogu liikmena Alexela Grupi [2] ettevõtetes venna Heiti Hääle passiivne äripartner. Aastal 2013 tegutses kontsernis energeetika ja uute investeeringute valdkonnas. 2012–2014 oli Marti Hääl Alexela Energia juhatuse esimees ja 2014 alates Alexela Grupi juhatuse liige ja asepresident, samuti Kiviõli Keemiatööstuse nõukogu esimees ning Paldiski LNG terminali arendava Pakrineeme Sadama ja Balti Gaasi juht.

Advokatuur[muuda | muuda lähteteksti]

Marti Hääl võeti Eesti Advokatuuri liikmeks 1996. Aastatel 2004–2013 kuulus Marti Hääl advokatuuri juhatusse ja 2010-2013 oli advokatuuri aseesimees.

Ühiskondlik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aastal asus Marti Hääl taastama oma lapsepõlve maakodu Juminda poolsaarel Tammistu külas ja asus sinna perega elama. [3] Ta valiti külaseltsi juhiks ja külavanemaks ning Juminda Poolsaare Seltsi juhatuse liikmena esindab ta ka kogukonna huve Lahemaa Rahvuspargi koostöökogu juhtgrupis. Ta propageerib hobuse kasutamist metsatöödel [4] looduskaitsealade tundlikul maastikul. Ta on Lääne-Lahemaa jahiseltsi juhatuse liige, jahimees ja kutseline kalur. Ta on Juminda Rannakalanduse OÜ, mis loodi Lahemaa rannakalanduse hääbumise vältimiseks, juhatuse liige. Ta tegutseb ka II taseme vabatahtliku merepäästjana ja Juminda vabatahtliku merepääste Tammistu päästeüksuse juhina.

2006. aastal oli Marti Hääl Gustav Adolfi Sihtasutuse asutajaliige ja ta valiti selle nõukogu liikmeks. Sihtasutus tegutseb eesmärgiga luua võimalusi Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpitingimuste arendamiseks. Alates 2012. aastast on ta sihtasutuse nõukogu esimees.

Sportlik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Hobuseomaniku ja ratsaspordisõbrana alustas Marti Hääl 1999. aastal investeeringutega Ruila Talli väljaarendamiseks rahvusvahelisel tasemel võistlus- ja treeningukeskuseks. Alates 2009. aastast tegutseb Hääl rahvusvahelise kategooria ratsaspordikohtunikuna. 2013. aastal valiti ta Eesti Ratsaspordi Liidu juhatuse liikmeks ja 2017. aastal alaliidu presidendiks. 2015. aastal oli ta Eesti Hobumajanduse Liidu asutamise eestvedaja ja tegutseb siiani selle juhatuses Eesti Ratsaspordi Liidu esindajana.

Noorena treenis Tallinna Oktoobri rajooni spordikoolis treener August Soku käe all korvpalli ja TSIK Otepää treeneri Peeter Siimu juures mäesuusatamist. Hiljem tegeles tennise ja ratsaspordiga. Hobideks on tal endiselt meresõit, hobused, jahindus, kalandus ja talupidamine.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on abielus Kristina Häälega. Neil on 2 tütart ja 2 poega.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]