Alexela

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Alexela Group OÜ on ühtse omanikeringiga seotud ettevõtteid koondav valdusfirma, mis tegutseb energeetika, metallitööstuse ja kinnisvaraarenduse valdkonnas.

Enamusosanik on Heiti Hääl. Juhatuse esimees on 2014. aastast Andreas Laane.[viide?] Ettevõtte juhatusse kuuluvad Marti Hääl, Mikhail Kazarin ja Andreas Laane.[1]

Alexela Groupi ettevõtetes töötab kokku üle 1500 inimese. Suurimad tütarettevõtted on Alexela AS (mis loodi Alexela AS, Alexela Energia AS ja Alexela Oil AS ühendamisega), Kiviõli Keemiatööstus, Alexela Logistics ja Tiki Treiler, AS Kohimo, 220 Energia, AS Bestnet, OmaKoduMaja[2].

Alexela on arenenud 1967. aasta asutud Tartumaa majapidamistele vedelgaasi pakkunud ettevõttest Reola. 1991. aastal moodustati Reola baasilt riigiettevõttele Eesti Gaas kuulunud riiklik aktsiaseltsi Reola, mis 1994. aasta lõpus töökollektiivile erastati. Erastamisel said suuraktsionärideks võrdselt 49,34 protsendiga said Reola juht Aare Roosaar ja Tartu Gaasi juht Aleksander Tabo. 1996. aastal nimetati AS Reola ümber aktsiaseltsiks Reola Gaas, mis detsembris 2015 nimetati ümber aktsiaseltsiks Alexela Energia. Alates maist 2019 toimib ettevõte aktsiaseltsina Alexela.

Grupi lähiaastate strateegilised projektid on Paldiskisse AS Balti Gaasi LNG terminali rajamine, vedelgaasi autokütusena kasutamise suurendamine ning nii elektri kui ka põlevkiviõli tootmise mahtude kasvatamine.[viide?]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]