Maarja Vaino

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Maarja Vaino esinemas A. H. Tammsaare Muuseumi 9. sügiskonverentsil 29. novembril 2013

Maarja Vaino (neiuna Maarja Helme; sündinud 24. aprillil 1976) on eesti kirjandusteadlane, kolumnist, raamatute koostaja, kirjandusliku rühmituse 14NÜ liige, aastatel 2005–2016 A. H. Tammsaare muuseumi juhataja ning alates 2017. aastast Tallinna Kirjanduskeskuse (Tammsaare ja Vilde muuseum) direktor.

Vaino lõpetas Tallinna Pedagoogikaülikooli eesti filoloogia erialal ning kaitses Tallinna Ülikoolis 2011. aastal doktorikraadi eesti kirjandus- ja kultuuriuuringute alal (doktoritöö teema oli "Irratsionaalsuse poeetika A. H. Tammsaare loomingus", juhendaja Rein Veidemann). Doktoritöö sai üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil valdkondade ja tasemete ülese peapreemia[1] ning valiti Tallinna Ülikooli üliõpilaste teadustööde konkursil humanitaarteaduste doktoritööde kategoorias 2012. aasta parimaks doktoritööks.

Doktoritöö täiendatud ja laiemale lugejaskonnale mõeldud versioon ilmus raamatuna "Tammsaare irratsionaalsuse poeetika" (Eesti Keele Sihtasutus, Tallinn 2016, 264 lk; ISBN 9789985796641).

Aastast 2015 esineb Vaino ajalehe Postimees kolumnistina. 2016. aastast juhib ta koos Peeter Helmega Vikerraadios kultuurisaadet "Vasar".

Maarja Vaino on Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu juhatuse esimees, ICOM ICLM liige ning kuulub Eesti Kultuuriministeeriumi Muuseuminõukogu teaduskomisjoni.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Maarja Vaino on Sirje ja Mart Helme tütar ning Martin Helme kaksikõde.

Tal on kaks last. Maarja Vaino elukaaslane on Toomas Haug.

Publikatsioone[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]