Müürileht

Allikas: Vikipeedia

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav ajaleht. Alates 2014. aasta veebruarist ilmub see kord kuus (välja arvatud jaanuar ja juuli) tiraažiga 4500 eksemplari.

Levib Tartu, Tallinna, Viljandi, Pärnu, Haapsalu, Rakvere, Võru ning Kuressaare kultuurikeskustes ning on tellitav.

Lehes ilmuvad uudised ja intervjuud, peamiselt noorte autorite sotsiaal- ja kultuurialased esseed, arvustused, fotoseeriad, kunstireprod ja koomiksid.

Müürilehe asutas aastal 2007 Tartu Genialistide Klubi juht Ivar Põllu. Esimene number ilmus veebruaris 2008. Toimetuse kolleegiumi kuulusid peale Ivar Põllu veel Kaisa Eiche, Margus Kiis, Barthol Lo Mejor (Pärtel Vissak), Maarja Mänd, Martin Oja, Kristina Paju, Toomas Thetloff, Sven Vabar, Berk Vaher. Kujundajaks oli Martin Rästa.

Alates 2010. aastast on Müürilehe peatoimetaja Helen Tammemäe ning kujundajaks Madis Katz. Toimetusse kuuluvad tegev- ja kirjandustoimetaja Maarja Pärtna, veebitoimetaja Helena Läks, filmitoimetaja Emilie Toomela, kirjanduskriitika toimetaja Evelin Arust, kunstitoimetaja Triin Tulgiste, linnaruumitoimetaja Anna-Liisa Unt, sotsiaaliatoimetaja Henri Kõiv, teatritoimetaja Keiu Virro, koomiksitoimetaja Joonas Sildre, muusikareporter Mariliis Mõttus, moereporter Triin Loosaar, fotograafid Renee Altrov ja Patrik Tamm ning keeletoimetaja Pille Sepp.

Kolleegiumisse kuuluvad Ahto Külvet, Berk Vaher, Indrek Grigor, Kaisa Eiche, Kristina Paju, Margus Kiis, Mart Zirnask ja Martin Oja.

Müürileht teeb koostööd omaalgatuslike meediatega nagu kunstikriitika blogi Artishok, alternatiivmuusika veebiväljaanne Rada7, maastikuarhitektuuriajakiri „ÕU”, urbanistide väljaanne „U” ning veebiraadioga Karlova Raadio. Muusikarubriik sünnib koostöös muusikaentusiast Madis Nestoriga.

Aastal 2015 pälvis väljaanne Avatud Eesti Fondi Koosmeele preemia.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]