Louise Campbell

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Louise, 1875

Printsess Louise, Argylli hertsoginna (Louise Caroline Alberta) (18. märts 18483. detsember 1939) oli Briti kuningapere liige ning kuninganna Victoria ja prints Alberti 6. laps ja 4. tütar.

Varane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Louise sündis Buckinghami palees ning ta sai tiitliks Tema Kuninglik Kõrgus. Louise ristiti 13. mail 1848 Buckinghami palee erakabelis ning ta ristivanemad olid Mecklenburg-Schwerin'i hertsog Gustav, Saxe-Meiningen'i hertsoginna ja Mecklenburg-Strelitz'i suurhertsoginna Augusta.

Louise't õpetas Windsori lossis guvernant ning hiljem, olles 20-aastane, lõpetas ta Kensington National Art Training School'i.

Abielu ja lapsed[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Louise abiellus 21. märtsil 1871 Lorne'i markiiga (Argyll'i krahvi poeg), kes oli samal ajal ka Briti parlamendi liige. Laulatus toimus Windsori lossi Püha George'i kabelis.

Abielu oli lastetu, kuna Louise oli teismelisena põetud meningiidi tagajärjel viljatu. Samas levisid ka kuuldused, et markii on homoseksuaalne.

Elu Kanadas[muuda | muuda lähteteksti]

1878. aastal pakuti Louise abikaasale Kanada peakuberneri ametikohta ning paar kolis Kanadasse. Louise oli Kanadas äärmiselt populaarne, reisides kogu riigis ja ka USA-s.

Argylli hertsoginna[muuda | muuda lähteteksti]

24. aprillil 1900 seoses kaheksanda Argylli krahvi surmaga sai markiist uus Argyll'i krahv ning Louise'ist Argylli krahvinna.

1914. aastal suri markii kopsupõletikku ning lesestunud Louise külastas kogu Esimese maailmasõja vältel Kanada armee väeosi.

Elu lõpuaastad[muuda | muuda lähteteksti]

Louise suri 3. detsembril 1939 Kensingtoni palees Londonis 91-aastaselt. Tema soovil ta surnukeha tuhastati ning tuhk maeti Frogmore'i Kuninglikku Surnuaeda.