Katrin Aedma

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Katrin Aedma (sündinud Sarapuu; 31. detsembril 1970 Tallinnas) on eesti suhtlemiskoolitaja, teeninduskonsultant, vabakutseline ajakirjanik ja kirjanik.

Õpingud ja töökäigu algus[muuda | muuda lähteteksti]

Koolitaja Katrin Aedma koolitamas Lõuna-Eestis. Puhkehetk

Aedma õppis Tallinna 46. Keskkoolis, Kärdla Kaugõppekeskkoolis ning 1989–1992 Eesti Põllumajanduse Akadeemias zootehnika erialal. Ta on lõpetanud Eesti Ameerika Ärikolledži rahvusvaheliste majandussuhete eriala ökonomistina (1998) ja ärijuhtimise eriala (1999) ärijuhina.

Katrin Aedma on end täiendanud neurolingvistilise programmeerimise, täiskasvanukoolituse (andragoogika), müügi, turunduse ja kvaliteedijuhtimise alal. Rahvusvahelise noortekoja (Junior Chamber International) koolitusüksuse teatel sai Aedmast 2010. aastal Eesti esimene International Training Fellow, JCI koolitussüsteemi kõrgeima taseme koolitaja.

Aedma on töötanud 1995–2000 Eesti Ühispangas harukontori juhatajana ning 2000–2002 Eesti Energias Tallinna müügiesinduse büroojuhatajana.

Koolitaja[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti ainus ITF taseme koolitaja, ITF#134, rahvusvahelise sertifikaadiga koolituste disainer ja koolitaja Katrin Aedma esinemas Vikingite Külas Eestis

JCI liige alates 2003 aastat ja JCI Toompea auliige alates aastast 2010. 2002 lõi ta oma koolitus- ja konsultatsioonifirma OÜ KA Konsultatsioonid. Põhitegevuseks personalijuhtimise, teeninduskvaliteedi ja personali väljaõppega seotud koolitused ja konsultatsioonid.

Alates aastast 2002. peab Katrin Aedma loenguid, näiteks avaliku esinemise loenguid Marketingi Instituudis, Tallinna ja Tartu Rahvaülikoolis ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. Avaliku esinemise loengute kõrval pidas Katrin Aedma esimese õppejõuna Eestis alates 2002 aastast teeninduspsühholoogia loenguid Mainori Kõrgkoolis.

Koostöös Estraveliga on ta korraldanud koolitusi Kanaari saartel[1] ja konsultatsiooni ja koolitusfirma KA Konsultatsioonid alt koolitusreise Goasse.

Rahvusvahelise koolituse taseme tunnistus, väljastatud Katrin Aedmale, kes on esimene ja ainus ITF taseme koolitaja Eestis ja 134s maailmas. Koolitustiitlile eelnes põhjalik väljaõpe 7.aasta jooksul maailma parimate koolitajate käe all, koolitusprogrammide koostamine JCI raamatukogule ja esinemised välismaal

Teoseid[muuda | muuda lähteteksti]

  • “Virtuaalse suhtlemise kultuur. Mida ma peaksin teadma meilietiketist?” (Eesti esimene meilietiketi raamat ) 2005, uuendatud trükk nii eesti kui ka inglise keeles ilmus 2008
  • “Saleduse saladused hõivatud inimesele” (sarjast "Lühikoolitus iseõppijale"), 2014
  • “14 päeva Goas” (sarjast “14 päeva…”), 2010

Raamatusarjas “Avalik esinemine“ on ilmunud raamatud kaasamisoskusest, esinemishirmust ja lugude jõust esinemisel. 

Katrin Aedma ja psühholoog Toivo Niibergi koostöös on ilmunud kolmest osast koosnev raamatusari "Mina ja mehed", mis on ehe näide uue ajastu ehk 21. sajandi narratiivse psühholoogia õpikust.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]