Kasepää valla lipp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kasepää valla lipp.

Kasepää valla lipp on Jõgeva maakonna endise Eesti haldusüksuse Kasepää valla lipp.

Lipp on kinnitatud 22. jaanuaril 1999.

Lipu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Valla lipp on ristkülikukujuline vapilipp. Kangas on jagatud horisontaalselt kaheks väljaks, ülemine väli, mis moodustab 1/4 lipu kõrgusest on sinine, alumine väli aga moodustab 3/4 ja on kollane. Kollasel väljal on kolm musta kirikukella 2+1.

Lipu normaalmõõtmed on 105×165 cm ning laiuse ja pikkuse suhe 7:11.

Põhjendus[muuda | muuda lähteteksti]

Kasepää vald asus Peipsi järve kaldal ning sinine laid tähistabki Peipsi järve. Kollane tähistab Venemaalt usulise tagakiusamise eest siia põgenenud vanausuliste ikoonimaalijate koolkonda, millele pani aluse vanausuliste kunstnik Gavriila Frolov 19. sajandil. lõpul. Frolovi ja tema õpilaste tööd on levinud üle maailma. Kolm kella on seotud vanausuliste kloostri juures asuva kellatorniga, mis on ehitatud 1879. aastal. Kellatornis on 9 erineva kõlaga kella. Tornikellad asuvad ridades ning ka lipul kolmnurkselt asetatud kellad moodustavad kolm rida. Must tähistab viljakt mulda ja põlluharimist.

Lipu kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

 1. Kasepää valla lipu võisid heisata kõik vallakodanikud eramajadel ning ettevõtted ja organisatsioonid oma hoonetel lipuhoidjasse või maapinnalt tõusvasse lipumasti. Heisatav lipp peab vastama Valla põhimääruses olevale kirjeldusele, olema puhas ja terve.
 2. Heisatud lippudel pidi lipukanga alumine serv jääma maapinnast vähemalt kolme meetri kõrgusele.
 3. Kasepää valla lipp heisati riiklikel pühadel ning tähtpäevadel, rahvuspühadel (riigilipu heiskamise päevadel), valla juubelil, perekondlikel pidupäevadel ja muude sündmuste puhul, milleks sellekohase korralduse annab Kasepää Vallavalitsus.
 4. Kasepää valla lipu heiskamisel leinalipuna kinnitati lipu ülemisse otsa 100 millimeetri laiune must lint, mille mõlemad otsad ulatuvad kuni lipukanga alumise servani, või heisati lipp poolde lipumasti.
 5. Kasepää valla lipp heisati suveajal kell 8.00, talveajal kell 9.00 ja langetati päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell 22.00.
 6. Kasepää valla lipu võis heisata üksi või koos Eesti riigilipuga. Üks lipp teist ei asendandanud. Valla lipu mõõtmed ei võinud koos riigilipuga heiskamisel ületada riigilipu mõõtmeid.
 7. Kui Kasepää valla lipp heisai koos Eesti riigilipuga, asus riigilipp lippude poolt vaadates paremal, valla lipp vasakul.
 8. Kui valla lipp heisati koos Eesti riigilipuga, mõne välisriigi lipuga ning maakondade ja linnade-valdade lippudega, siis lippude poolt vaadates asetses paremal Eesti riigilipp, sellest vasakul välisriikide lipud prantsuskeelsete riiginimede tähestikulises järjekorras, seejärel maakondade lipud maakondade tähestikulises järjekorras ja seejärel Kasepää valla lipp vasakul äärel. Lipud pidid olema ühelaiused, heisatud iga lipp eri lipuvardasse või masti ja samale kõrgusele.
 9. Kasepää valla lippu võis kasutada ka miitingutel, demonstratsioonidel ja pidustustel.
 10. Kasepää Vallavalitsuse hoonel võis valla lipp olla heisatud koos riigilipuga ööpäevaringselt.
 11. Kasepää Vallavalitsus võis anda loa Kasepää valla lipuvärvide kasutamisks ettevõtete või asutuste kirjablankettidel, reklaamil jne lepingu alusel.
 12. Kasutamiskõlbmatuks muutunud valla lipp kuulub sündsal viisil hävitamisele.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]