K-pop

Allikas: Vikipeedia
Psy, kelle koreakeelne muusikavideo "Gangnam Style" oli esimene YouTube'is, mis sai täis miljard vaatamist

K-pop (korea keeles 가요 Gayo; nimetuste Korea popmuusika või Korea populaarne muusika lühend) on muusikastiil, mis koosneb pop-, tantsu-, hiphop-, rokk-, R&B ja elektroonilisest muusikast ning on pärit Lõuna-Koreast. Praegusel ajal on K-popi ansamblitest populaarseim BTS, mille liikmed on ajakiri Time arvanud 2017. aasta 25 kõige mõjukama inimese hulka.

Facebooki fännilehtede, iTunesi, Twitteri profiilide ja YouTube'is avaldatud muusikavideote kaudu jõuab K-pop kõikjale maailmas, Interneti kaudu kasvab selle stiili populaarsus plahvatusliku kiirusega. Lõuna-Korea popmuusika on populaarne kõikjal Aasias, eriti populaarne on see Hiinas, Hongkongis, Jaapanis, Taiwanis, Tais ja Vietnamis.

K-popist on kujunenud populaarne subkultuur teismeliste, noorte ja täiskasvatute seas üle kogu maailma, mille tulemusena on tekkinud suur huvi korea keele, korea kultuuri ja üldiselt Aasia kultuuri vastu.

K-pop on populaarseks saanud ka Eesti noorte seas ning 2016. aastal korraldati Tartus Eesti esimene K-popi festival. 7. juulil 2018 korraldati Tartus K-Fest.

Suuremad K-popi plaadifirmad Lõuna-Koreas on JYP Entertainment, YG Entertainment ja S. M. Entertainment, mille ansamblid ja soololauljad on saavutanud suurt edu ning jõudnud edetabelite tippu.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]