Joosep Vimm

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Joosep Vimm (sündinud 8. veebruaril 1990) on Eesti poliitik ja Tallinna abilinnapea (novembrist 2021). Vimm kuulub Sotsiaaldemokraatlikku erakonda.

Joosep Vimm pressikonverentsil
Joosep Vimm pressikonverentsil

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Vimm on õppinud Gustav Adolfi Gümnaasiumis, tal on bakalaureusekraad ajaloo erialal Tallinna Ülikoolist, kus õppis aastatel 2009–2012 lähiajalugu ja rahvusvahelisi suhteid (kõrvaleriala: rootsi keel ja kultuur). Vimmal on magistrikraad rahvusvaheliste suhete alal Stockholmi Ülikoolist, kus ta õppis aastatel 2015–2017 rahvusvahelise poliitilise ökonoomia eriala.[1]

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

2021. aasta 26. novembrist töötab Joosep Vimm Tallinna abilinnapeana. Tema koordineerida on ettevõtlus, innovatsioon, turism ja ringmajandus[2][3].

Varem on Vimm töötanud Tallinna Linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni nõunikuna; Integratsiooni Sihtasutuse koordinaatorina; ettevõttes Urb-it AB; sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonnas programmi spetsialistina ning olnud praktikant Siiri Oviiri kabinetis Euroopa Parlamendis[1].

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Vimm kandideeris esimest korda kohaliku omavalitsuste volikogude valimistel 2017. aastal Tallinnas Põhja-Tallinna ringkonnas, ta sai 35 häält ega osutunud valituks[4]. 2019. aasta Riigikogu valimistel sai 81 häält ega osutunud valituks. 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel 130 häält ning pääses Tallinna linnavolikokku[5]. Vimm on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige 2015. aastast ja juhatuse liige 2018. aastast.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Tallinna linnavalitsus. "Joosep Vimm CV". tallinn.ee.
  2. Tallinna linnavalitsus. "Abilinnapea Joosep Vimm". tallinn.ee.
  3. Joosep Vimm. "Joosep Vimma koduleht". joosepvimm.ee.
  4. Vabariigi valimiskomisjon. "Valimiste arhiiv".
  5. Vabariigi valimiskomisjon. "2021. kov valimised". valimised.ee.