Jonas Blue

Allikas: Vikipeedia
Jonas Blue
Sünninimi Guy James Robin
Tuntud kui Jonas Blue
Sündinud 2. august 1989
Chelmsford, Suurbritannia
Päritolu Essex, Suurbritannia
Stiilid dance-pop, EDM, tropical house
Elukutse DJ, albumite produtsent, laulukirjutaja, remiksija
Tegev 2015-praeguseni
Plaadifirma Capitol, Positiva, Virgin EMI
Seotud esitajad Dakota, JP Cooper, Raye, AOA, William Singe, Tiësto
Veebileht jonasblue.com

Guy James Robin (sündinud 2. august 1989), esinejanimega Jonas Blue, on Suurbritannia DJ, albumite produtsent, laulukirjutaja ja remiksija. Tegutseb Londonis. Teeb muusikat, mis põimib tantsu- ja popmuusika tundelaadid ühte.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2015–2017: läbilöök ja ''Jonas Blue: Electronic Nature – The Mix 2017''[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2015 avaldas Blue tropical house'i stiilis kaveri Tracy Chapmani 1988 aasta singlist "Fast Car". See oli tema debüütsingel, laulu laulis Dakota. Jonas Blue versioon jõudis Ühendkuningriigi singlite edetabelis 2. kohale, aga ei suutnud ületada esikohal olnud laulu Zayn Malik "Pillowtalk". See laul jõudis edetabelis Chapmani originaalist kõrgemale. Tema versioon jõudis 5. kohale samas edetabelis mais 1988 ja koha võrra kõrgemale pärast taasavaldamist aprillis 2011. See jäi esikümnesse püsima 11 nädalaks. Jonas Blue versioon sai samuti esikohale Saksamaal, Rootsis, Austraalias ja Uus-Meremaal ning USA viral chart'is Spotifys. Singel sertifitseeriti plaatinaks Itaalias ning UKs, 2x plaatinaks Uus-Meremaal ja 3x plaatinaks Austraalias. Laulu on kuulatud üle 372 miljoni korra Spotifys ja saanud üle 310 miljoni vaatamise VEVO-s.

3. juunil 2016 avaldas ta uue singli "Perfect Strangers" koos JP Cooperiga Virgin EMI Recordsi kaudu. Tänaseks on tema teine singel saanud plaatinaplaadi staatuse Suurbritannias, kahekordseks plaatinaplaadiks Austraalias ja kuldplaadiks Uus-Meremaal. Tänu laulule jõudis Blue ühe miljardi vaatamiseni ning kuulamiseni oma laulude ja videotega. 28. oktoober 2016 nägi ilmavalgust tema kolmas singel "By Your Side" koos briti laulja Rayega, jälle Virgin EMI Recordsi kaudu. 5. mail 2017 avaldas ta laulu "Mama", mis oli tehtud koos Austraalia laulja William Singega.

2017–2019: Uued singlid ja debüüt stuudiolbum ''Blue''[muuda | muuda lähteteksti]

13. oktoobril 2017 andis Jonas Blue välja singli "We Could Go Back" koos Moelogoga. 5. jaanuaril 2018 ilmus "Hearts Ain't Gonna Lie" koos Arlissaga. Sama aasta 16. märtsil andis ta välja singli "Alien" koos Sabrina Carpenteriga. 25. mail ilmus "Rise" koos Jack & Jackiga. Blue oli briti tüdrukuteansambli Four of Diamonds debüütalbumi produtsent. 29. juunil andis Blue välja singli "I See Love" koos Joe Jonesiga. Laulu kasutati animafilmi Hotel Transylvania 3: Summer Vacation heliribana (inglise keeles: soundtrack) ning oli ka Jonas Blue debüütalbumi ''Blue'' üks lugudest. Ameerika Ühendriikide DJ MK andis koos Jonas Blue ja laulja-laulukirjutaja Becky Hilliga välja loo "Back & Forth". Bantu ja Blue andsid 21. septembril 2018 välja singli "Roll With Me", mille külalisvokalistideks on Shungudzo ja ZieZie. Kaheksandaks singliks Blue debüüt stuudioalbumilt sai laul ''Polaroid'' koos Liam Payne'i ja Kanada laulja Lennon Stellaga, mis ilmus 5. oktoobril. Tema album ''Blue'' anti välja 9. novembril. 23. jaanuaril 2019 ilmus debüüt albumi üheksas singel "Desperate" koos Nina Nesbittiga. Albumi kümnes ja viimane singel ''Wild'' koos Chelcee Grimesi, Tini ja Jhay Corteziga ilmus 27. veebruaril.

2019–praeguseni: Uued singlid[muuda | muuda lähteteksti]

22. märtsil 2019 andis Blue välja singli "What I Like About You" koos Theresa Rexiga. Hollandi DJ Tiësto andis koos Jonas Blue ja Rita Oraga välja ülemaailmselt eduka singli

''Ritual'', mis ilmus 31. mail. 19. juulil ilmus Blue soolosingel "I Wanna Dance". Järgmiseks singliks oli 6. septembril ilmunud "Younger" koos HRVY-ga. 12. detsembril ilmus laul ''Billboard'' Hiina külalisvokalisti Tifa Cheniga.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

 Pikemalt artiklis Jonas Blue diskograafia

Kogumikalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Auhinnad ja nominatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Aasta Auhinnagala Töö Kategooria(d) Tulemus
2016 MTV Europe Music Awards Tema ise Best Push Act Nomineeritud
2017 Brit Awards "Fast Car" British Single of the Year

British Video of the Year

Nomineeritud

Elimineeritud

2018 Brit Awards "Mama" British Single of the Year

British Video of the Year

Nomineeritud

Elimineeritud

2019 Brit Awards "Rise" British Video of the Year Elimineeritud