Jaak Maandi

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Jaak Maandi Eesti Vabaerakonna vestlusringis Hiiu pubi teisel korrusel
Foto: Ave Maria Mõistlik, 14. veebruar 2015
Jaak Maandi

Jaak Maandi (sündinud 7. augustil 1936 Tallinnas) on Eesti riigiametnik.

Ta on õppinud Stockholmi Eesti Algkoolis ja Södra Latins gymnasium'is. Seejärel õppis ta Stockholmi Ülikoolis ajalugu ja geograafiat. Aastal 1962 kaitses ta magistrikraadi filosoofias. Ta on EÜS Põhjala liige.

Pärast ülikooli lõpetamist töötas ta Rootsi Tarbijateühisuste Keskühisuses (sv:Kooperativa Förbundet), siseministeeriumis ja planeeringute ametis. Aastast 1984 viibis välisabi programmide raames Aafrikas. Aastatel 19891992 elas ja töötas Lesothos, juhendades regionaalset planeerimist. Aastast 1992 töötab ta Eestis, esmalt valitsuse nõunikuna, seejärel Riigikantseleis omavalitsuste ja regionaalarengu osakonna juhatajana, lõpuks peadirektori asetäitjana. Aastast 1999 töötas ta alguses Keskkonnaministeeriumi, seejärel Siseministeeriumi planeeringute osakonnas.

Ta on olnud Rootsi Eestlaste Esinduse saadik, Eesti Rahvusnõukogu presiidiumi liige; aastatel 19661971 oli ta Eesti Liberaaldemokraatliku Koondise esimees. Ta oli ka üheks metsaülikooli käivitajatest.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema isa Helmut Maandi oli jurist, Vabariigi Valitsuse riigisekretär, vend Mart on suhtekorraldaja. Ta on aastast 1966 abielus Katrin Maandiga; neil on kolm poega ja üks tütar.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]