HIM

Allikas: Vikipeedia
HIM
HIM Provinssirockil (1999)
HIM Provinssirockil (1999)
Päritolu Soome
Stiilid hard rock, gothic rock
Tegev 1991–2017
Veebileht ametlik koduleht
Koosseis
Ville Valo,
Mikko Paananen,
Mikko Lindström,
Janne Puurtinen,
Mika Karppinen
Endised liikmed
Juippi Juha Tarvonen Oki Antto Melasniemi Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala Sergei Ovalov Jussi-Mikko "Juska" Salminen

HIM (tuntud ka kui His Infernal Majesty ja HER) oli Soome bänd, mis loodi 1991. aastal, kuid tegutses aktiivselt alates 1995. aastast. See viljeles romantilist rokki. Bänd esitas oma viimase loo 2017. aasta vana-aastaõhtul Helldone Festivali raames.

Esialgu kasutas bänd nime His Infernal Majesty. Seetõttu juhtus, et teda aeti segamini Kanada thrash metal'i bändiga Infernäl Mäjesty. Alates 1998 ilmunud singlist "Wicked Game" kasutab ta nime HIM, kuigi see on põhjustanud segiajamist USA post-roki bändiga HIM ja USA kristliku bändiga 4HIM. Oma teise stuudioalbumi "Razorblade Romance" väljaandmisel selgus, et USA bändile HIM kuuluvad selle nime kasutamise õigused USA-s, mistõttu selles riigis levitati seda plaati nime all HER. Kui nad seejärel Euroopas, eriti Saksamaal turneele läksid, pidid nad seetõttu kasutama nime HIM and HER. Lõpuks ostis HIM endale selle nime kasutamise õigused ka USA-s ja sellest ajast peale kasutab seda nime kõikjal maailmas.

HIM võitis 2001. aasta Viva 2 televaatajate lemmiku tiitli ja Komeedi auhinna.

Missugusesse žanri kuuluvat muusikat HIM teeb, see ei ole päris selge. Oma kolmandal, 2001. aastal ilmunud albumil "Deep Shadows & Brilliant Highlights" nimetas bänd oma muusikat alternatiivseks, kuid tavaliselt kasutavad nii bändi liider Valo kui ka fännid sõnu love metal. Valo ütles, et bänd asutati "Black Sabbathi tribuutbändi tüüpi" bändina. Ta on ka teatanud, et on tüdinud sellest, et ajakirjanikud ja teised intervjueerijad küsivad temalt ja bändilt, missugusesse žanri nende muusika kuulub, ning et vastus sellele küsimusele on love metal. Seda nime kannab ka nende 2003 välja antud neljas album. Kriitikud on nende stiili nimetanud gothic rock'iks, gothic metal'iks, süngeks rokiks, alternatiivrokiks, alternatiivseks metal'iks ja heavy metal'iks.

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Kogumikalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Kontsertalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]