Gothic metal

Allikas: Vikipeedia

Gothic metal sai alguse 1990. aastate keskel, arenedes välja doom metalist death metali seguna. Erinevuseks teistest metali stiilidest on väga tihe süntesaatori ja topeltvokaali kasutus, samuti võib esineda akustilist kitarri, mis on teistes metali žanrites peaaegu olematu.

Akustilise kitarri kasutus ei erine eriti elektrilisest, nimelt on mõlemal osapoolel võrdse raskusega roll. Basskitarr mängib madalamaid toone, nagu doomis, aga seda deathi või blackiliku agressiivsusega. Pearolli instrumentides kannabki enamasti basskitarr, aga võib ka esineda, et juhtroll on kaheks jaotatud bassi ja süntesaatori vahel. Tihtipeale asendab süntesaator teist kitarri, väga palju kasutatakse süntesaatoril erinevaid helide võimalusi, näiteks tuule, koori või isegi keelpilli heli. Vokaale on, nagu varem mainitud, peaaegu alati kaks: nais- ja meesvokaal, neid nimetatakse ka "Beauty and the Beast" (kaunitar ja koletis). Meesvokalist laulab nagu blackis või deathis, naisvokaal vastandub sellele enamasti kas sopranina või lihtsalt harmoonilise laulmisega. Laulusõnad tiirlevad enamasti romansside ja fantaasialugude ümber, mis ühele või rohkematele osapooltele lõpeb traagiliselt. Gooti metal bändid ei kirjuta enamasti oma lugusid eraldi jäävatena, vaid lugu jätkub albumi järgnevatel paladel, nad kirjutavad albumi novelli vormis.

Heavy metal | Metali stiilid
Alternative metal - Black metal - Death metal - Doom metal - Folk metal - Glam metal - Gothic metal - Grindcore - Industrial metal - Metalcore - Nu metal - Power metal - Progressive metal - Speed metal - Symphonic metal - Thrash metal - Viking metal