Guns N' Roses

Allikas: Vikipeedia

Guns N' Roses on Ameerika Ühendriikide hard rocki ansambel, mis moodustati 1985. aastal Californias Los Angeleses. Müünud ligikaudu 90 miljonit albumit terves maailmas, on Guns N`Roses üks USA edukamaid bände läbi aegade.

Guns N' Roses kujunes välja laulja Axl Rose'i eelmistest bändidest Hollywood Rose ja Rapidfire ning kitarristi Tracii Gunsi bändist L.A. Guns. Bändi tegevuse alguses vahetus selle koosseis kiiresti, mistõttu asutajaliikmetest jäid püsivamalt sinna vaid Rose ja rütmikitarrist Izzy Stradlin. Siiski stabiliseerus koosseis varsti ja kuni 1990. aastateni püsis see muutumatuna. Lisaks kahele asutajaliikmele olid bändi liikmeteks veel soolokitarrist Slash (Saul Hudson), bassimängija Duff McKagan ja trummar Steven Alder.

Guns N' Roses sai küllaltki kiiresti üheks Los Angelese kõige tuntumaks hard rocki bändiks ja juba esimese tegevusaasta lõpus õnnestus neil sõlmida leping Geffen Recordsiga. 1987. aastal andis bänd välja debüütplaadi "Appetite for Destruction", mida on müüdud 25 miljonit eksemplari. "Appetite for Destruction" on bändi kõige edukam album, pälvides 15-kordse plaatinaalbumi staatuse. Sellelt albumilt pärineb enamik nende tuntumatest lugudest, sealhulgas ka "Welcome to the Jungle", mida on hiljem kasutatud näiteks Clint Eastwoodi filmi "The Dead Pool" taustamuusikas.

1980. aastate lõpuks oli Guns N' Roses'ist saanud üks USA edukamaid hard rocki bände, kellel oli rohkelt poolehoidjaid nii Ameerika Ühendriikides kui ka väljaspool seda.

1990. aastate alguses tekkisid bändis tõsised sisevastuolud. 1990. aastal vallandati narkootikumide kuritarvitamise pärast bändist trummar Steven Adler, keda asendas Matt Sorum. Samal ajal liitus bändiga ka klahvpillimängija Dizzy Reed. 19911993 toimunud turnee "Use Your Illusion World Tour" järel lahkus Guns N' Rosesist Izzy Stradlin, seejärel ei suutnud bänd enam kuigivõrd uut materjali salvestada ja 1997. aastaks olid bändist lahkunud ka Slash, Duff McKagan ja Matt Sorum. Bänd siiski laiali ei läinud, sest Axl Rose suutis leida uued pillimehed, kellega tegevust jätkata. 2008. aastal andis bänd välja ka üle 10 aasta tehtud albumi "Chinese Democracy".

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Algkoosseis[muuda | muuda lähteteksti]

1985–1990[muuda | muuda lähteteksti]

1990–1997[muuda | muuda lähteteksti]

1997–2008[muuda | muuda lähteteksti]

Praegune koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumud[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]