Izzy Stradlin

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Izzy Stradlin (2012)

Izzy Stradlin (sündinud Jeffery Dean Isbell; 8. aprillil 1962 Lafayette'is, Indianas) on Ameerika Ühendriikide muusik, enim tuntud hard rock ansambli Guns N' Roses laulukirjutaja ja rütmikitarristina (1985–1991).

Varajane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Inglise, šoti ja prantsuse päritolu Jeffery Dean Isbell sündis Indianas.

Stradlini esimesed lemmikmuusikud olid peamiselt Hanoi Rocks, Alice Cooper, Aerosmith, Led Zeppelin, Scorpions, The Doors ja Rolling Stones, kuid enam mõjutas teda vanaema, kellel oli sõpradega bänd. Stradlin veenis oma vanemaid endale trumme ostma. Kui ta oli 14-aastane, hakkas ta koos mõne sõbraga bändis mängima. Üks neist oli William Bruce Bailey, laiemalt tuntud kui Axl Rose.

Guns N' Roses (1985–1991)[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast kooli lõpetamist otsustas Stradlin, et Indiana ei ole piisav, kui ta tahab muusikamaailmas läbi lüüa. Ta pakkis oma trummikomplekti autosse ja suundus Los Angelesse. Ta katsetas mõnes bändis trummarina, ning lülitus siis bassile ümber, kui ta trummid ja auto varastati. Lõpuks läks ta üle kitarrile, sest arvas, et kitarriga on lihtsam laule kirjutada ja laulude kirjutamine toob rohkem raha sisse. Peale paari aastat Los Angeleses, järgnes Stradlini lapsepõlve sõber Axl talle LA-sse ja nad hakkasid koos mängima bändis Shire. Tollal nimetas Stradlin end Izzy Belliks. Varsti lahkusid nad Shire'ist, moodustades bändi Rose (hiljem Hollywood Rose), mis oli esimene bänd, kus Stradlin kitarri mängis.