Izzy Stradlin

Allikas: Vikipeedia

Izzy Stradlin (sündinud Jeffery Dean Isbell; 8. aprillil 1962 Lafayette'is, Indianas) on Ameerika Ühendriikide muusik, enim tuntud hard rock ansambli Guns N' Roses laulukirjutaja ja rütmkitarristina (1985–1991).

Varajane elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Inglise, šoti ja prantsuse päritolu Jeffery Dean Isbell sündis Indianas. Lafayette'i kohta on ta öelnud: "It was cool growing up there. There's a courthouse (Tippecanoe County Courthouse) and a college (Purdue University), a river (the Wabash) and railroad tracks. It's a small town, so there wasn't much to do. We rode bikes, smoked pot, got into trouble - it was pretty Beavis and Butthead actually."

Stradlini esimesed lemmikmuusikud olid peamiselt Hanoi Rocks, Alice Cooper, Aerosmith, Led Zeppelin, Scorpions, The Doors ja Rolling Stones, kuid enam mõjutas teda vanaema, kellel oli sõpradega bänd. Stradlin veenis oma vanemaid endale trumme ostma. Kui ta oli 14aastane, hakkas ta koos mõne sõbraga bändis mängima. Üks neist oli William Bruce Bailey, laiemalt tuntud kui Axl Rose. "We were long-haired guys in high school. You were either a jock or a stoner. We weren't jocks, so we ended up hanging out together. We'd play covers in the garage. There were no clubs to play at, so we never made it out of the garage. Axl was really shy about singing back then. But I always knew he was a singer."

Guns N' Roses (1985-1991)[muuda | redigeeri lähteteksti]

Pärast kooli lõpetamist otsustas Stradlin, et Indiana ei ole piisav, kui ta tahab muusikamaailmas läbi lüüa. Ta pakkis oma trummikomplekti autosse ja suundus Los Angelesi. Ta katsetas mõnes bändis trummarina, ning lülitus siis bassile ümber, kui ta trummid ja auto varastati. Lõpuks läks ta üle kitarrile, sest arvas, et kitarriga on lihtsam laule kirjutada ja laulude kirjutamine toob rohkem raha sisse. Peale paari aastat Los Angeles'is, järgnes Stradlini lapsepõlve sõber Axl talle L.A´sse ja nad hakkasid koos mängima bändis Shire. Tollal nimetas Stradlin end Izzy Belliks. Varsti lahkusid nad Shire'ist, moodustades bändi Rose (hiljem Hollywood Rose), mis oli esimene bänd, kus Stradlin kitarri mängis.