Slash

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Slash (2011)
Slash (2009)

Saul Hudson (lavanimega Slash; sündinud 23. juulil 1965 West Hampsteadis) on inglise-ameerika kitarrist, kes on tuntud eeskätt Guns N' Rosesi kitarristina ning endise Velvet Revolveri liikmena.

Biograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Saul Hudson sündis Inglismaal West Hampsteadis inglasest isa Tony Hudsoni ja afroameeriklasest ema Ola Hudsoni vanima pojana. Esialgu elas ta koos vanematega Stoke-on-Trent'is, kuid 4-aastaselt kolis ta Los Angeles'sse. Seal tutvus ta tänu vanemate seotusele meelelahutusäriga mitmete tuntud muusikute ja filmitegijatega, näitleja Seymour Cassel'ilt sai Hudson ka enda hüüdnime Slash, seda tänu ta püsimatule loomusele. Tema lapsepõlv oligi küllaltki rahutu, sest tema vanemad läksid 1975. aastal lahku ja ehkki ema püüdis tal silma peal hoida, veetis ta enamiku ajast tänaval. Teismelisena meeldis Slashile, kes polnud enda jaoks veel kitarrimängimist avastanud, sõita BMX-trikirattaga. Slash liikus halvas seltskonnas ning oli tarvitas juba noorena ohtralt alkoholi ja narkootikume, mis oleksid talle hiljem peaaegu saatuslikuks saanud.

1970. aastate lõpust huvitus Slash rokkmuusikast, kitarrimängust ja bänditegemisest. Koos oma sõbra Steven Adleriga, kellest sai trummar, mängisid nad koos mitmes bändis. 1985. aastal tutvusid nad Axl Rose'iga ja liitusid peagi tema uue bändiga Guns N' Roses.

Slashist sai Guns N' Roses'i olulisemaid liikmeid, kes aitas kuni bändist lahkumiseni kirjutada enamiku lugudest. 1990. aastate algul tekkisid temal ja mitmel teisel bändi liikmel erimeelsused laulja Axl Rose'iga, kes soovis bändi muusikalist stiili oluliselt muuta. Seetõttu moodustas Slash uue bändi Slash's Snakepit, millega esitas ja avaldas neid lugusid, mille Rose oli kõrvale lükanud.

Ehkki Slash oli alates 1969. aastast pidevalt elanud Ameerika Ühendriikides, sai ta selle kodanikuks alles 1993. aastal.

Lõplikult lahkus Slash Guns N' Roses'ist 1996. aastal ja keskendus Slash's Snakepit'ile. 2002. aastal asutas ta uue bändi Velvet Revolver, mis on osutunud väga edukaks.

2007. aastal avaldas Slash koos Anthony Bossaga oma elulooraamatu pealkirjaga "Slash".

Slash on jaganud lava mitmete tuntud artistidega, sealhulgas ka Michael Jacksoniga.

Slash oli abielus Perla Ferrariga ja neil on kaks ühist poega: London Emilio ja Cash Antony. Perla ja Slash andsid 2010. aastal lahutuspaberid sisse, kuid Slash tühistas need. Lõplikult läks paar lahku 2014. aastal. Peagi avaldas Slash tundeid Meegan Hodgesile, tehes samasuguse tätoveeringu enda kaelale, mis on Meegani randmel.

2015. aastal leppis Slash Axl Rose'iga peale 20-aastast tüli ära ning 2016. aastal taasliitus Guns N' Rosesiga.

Huvitavaid fakte[muuda | muuda lähteteksti]

Slashil on umbes 100 erinevat kitarri. Ta eelistab Gibson Les Paul'i kitarre.

Slash armastab loomi ning on toetanud mitmeid loomaaedasid. Ta kodus oli umbes 80 madu, kellest ta pidi loobuma oma esimese poja sündides, kuna need ei loonud lapsele sobivat keskkonda.

Koos mõndade bändiliikmetega Guns N' Rosest, sai Slash väikese osa ka filmist "The Dead Pool".

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Guns N' Roses[muuda | muuda lähteteksti]

Pealkiri Aasta Plaadifirma
Live ?!*@ Like a Suicide 1986 UZI Suicide
Appetite for Destruction 1987 Geffen
EP (Live from the Jungle) 1987 Geffen
G N' R Lies 1988 Geffen
Use Your Illusion I 1991 Geffen
Use Your Illusion II 1991 Geffen
The Spaghetti Incident? 1993 Geffen
Use Your Illusion 1998 Geffen
Live Era: '87-'93 1999 Geffen
Greatest Hits 2004 Geffen
Chinese democracy 2008 Geffen

Slash's Snakepit[muuda | muuda lähteteksti]

Pealkiri Aasta Plaadifirma
It's Five O'Clock Somewhere 1995 Fontana Records
Ain't Life Grand 2000 Koch Records

Velvet Revolver[muuda | muuda lähteteksti]

Pealkiri Aasta Plaadifirma
Contraband 2004 RCA Records
Libertad 2007 RCA Records

Soolo[muuda | muuda lähteteksti]

Pealkiri Aasta
Slash & Friends 2009

Välislink[muuda | muuda lähteteksti]