Giorgio Armani

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Giorgio Armani
GiorgioArmani.jpg
Giorgio Armani (2009)
Sündinud 11. juuli 1934 (86-aastane)
Piacenza
Rahvus Flag of Italy.svg Itaallane
Brändi nimi Armani

Giorgio Armani (sündinud 11. juulil 1934 Emilia-Romagnas Piacenzas) on itaalia moelooja. Eriti tuntud on tema loodud meesterõivad.

Armani sündis kolmelapselises peres. Alguses tahtis ta saada arstiks ja astus Bologna ülikooli meditsiiniteaduskonda. Pärast kahe kursuse läbimist võeti ta sõjaväeteenistusse, mille jooksul töötas sõjaväehaiglas. Seal veendus ta, et temast ei saaks head arsti, ja loobus meditsiiniõpingutest.

Esialgu sai ta tööd Milano kaubamaja La Rinascente vaateakende kujundajana. Seejärel sai ta tööd kaubamaja meesteriiete osakonna varustajana, kus sai hindamatu kogemuse rõivaste turunduse vallas. 19611970 töötas ta Nino Cerruti moemajas meesterõivaste projekteerijana. Seejärel hakkas ta vabakutseliseks, projekteerides meesterõivaid korraga isegi kümnele tootjale, sealjuures endiselt Cerrutile.

1974 asutas ta koos Sergio Galeottiga ettevõtte Giorgio Armani S.p.A. Ta õde Rosanna Armani liitus samuti ettevõttega. 1985 Galeotti suri.

Armani oli esimene moelooja, kes keelustas modellid, kelle kehamassiindeks on madalam kui 18. Ta tegi seda pärast seda, kui modell Ana Carolina Reston ennast surnuks näljutas.

Armani oli esimene moelooja, kes oma riiete esitluse Interneti kaudu otse edastas. See juhtus 24. jaanuaril 2007, kui ta oma kevadsuvise moe sõud MSN-i ja mobiiltelefonide kaudu edastas.

Armani kavandas filmi "Pimeduse rüütel" peategelase Batmani riietuse seda rolli mänginud näitleja Christian Bale'i jaoks.

Tema kollektsioonide hulka kuuluvad "Armani Exchange", "Armani Jeans", "Armani Casa", "Armani Junior", "Emporio Armani", "Armani Collezioni", "Giorgio Armani", "Armani Privé" ja "Armani Cosmetics".

Armani on suur spordihuviline. Ta on korvpallimeeskonna Milano Olimpia omanik ja ta on kaks korda kujundanud Inglismaa jalgpallikoondise vormi. Alates 2007. aasta augustist on ta kavandanud FC Chelsea jalgpallurite vormi. 2006. aasta taliolümpiamängude avatseremoonia jaoks kavandas ta Itaalia lipu kandjate rõivastuse.