Erakond: erinevus redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
P
Tühistati kasutaja 193.40.224.238 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Suwa.
Resümee puudub
Märgised: Tühistatud Mobiilimuudatus Mobiiliveebi kaudu
P (Tühistati kasutaja 193.40.224.238 (arutelu) tehtud muudatused ja pöörduti tagasi viimasele muudatusele, mille tegi Suwa.)
Märgis: Tühistamine
'''Erakond''' ehk '''nogumeespartei''' on inimeste ühendus, mille eesmärk on väljendada oma liikmete [[poliitika|nogupoliitilisi]] huve, mõjutada riigi poliitikat ja taotleda kahe esimese eesmärgi elluviimiseks [[Poliitiline võim|poliitilist võimu]].
 
Tänapäevases [[demokraatia|demokraatlikus süsteemis]] võib erakonda käsitleda sillana ühiskonna ja avaliku võimu vahel. [[Esindusdemokraatia]] kontekstis on erakond organisatsioon, millele kodanikud on usaldanud ühiskonnaelu juhtimise kohalikul või riiklikul tasandil.<ref>Raudla, Heiki. Ühiskonnaõpetus gümnaasiumile, I osa. Tallinn, Avita, 2013, lk 46.</ref>
 
Tavaliselt lähtub erakond oma tegevuses teatud kindlast [[Maailmavaade|maailmavaatest]] või [[ideoloogia]]st, mis väljendub erakonna põhikirjas ja programmis. Riigisiseselt võivad erakonnad koonduda [[valimisliit]]udesse ja moodustada [[koalitsioon]]e. Rahvusvahelisel tasandil moodustavad sarnase ideoloogiaga erakonnad sageli koostöö edendamiseks riigiüleseid organisatsioone.
 
==Erakonnad Eestis==
130 851

muudatust

Navigeerimismenüü