Erinevus lehekülje "Germaine Greer" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 25 baiti ,  1 aasta eest
P
pisitoimetamine
P (pisitoimetamine)
 
[[Pilt:Germaine Greer.jpg|thumbpisi|Germaine Greer, juuli 2006]]
'''Germaine Greer''' (sündinud [[29. jaanuar]]il [[1939]]) on [[Austraalia]] publitsist, keda on peetud üheks olulisemaks [[feminism|feministiks]] [[20. sajand]]il.
 
Ta oli [[inglise keel]]e ja kirjanduse professor [[Warwicki Ülikool]]is [[Inglismaa]]l ja mitmete tunnustatud raamatute autor. Greeri raamatust "Naissoost Eunuhh" ("[[The Female Eunuch]]") sai rahvusvaheline [[bestseller]] pärast selle avaldamist [[1970]]. aastal. Teda on nii ülistatud kui kritiseeritud. Ta on käsitlenud oma töödes teemasid: millest koosneb [[status quo]] ja [[abort]] kui osa eetilisest demokraatiast.
 
Germaine Greer valiti [[Prospect Magazine]]s 100 suurema mõtleja nimekirja [[2005]]. aastal.
 
== Elulugu ==
 
[[Sydney ülikool]]ist sai ta M.A. kraadi 1963 kirjutades [[Byron]]ist. Hiljem läks ta õppima Inglismaale [[Cambridge'i Ülikool]]i doktorantuuri. Inglismaal kirjutas ta kolumne aiandusest satiiriajakirja Private Eye ja mõnda ajalehte.
[[1968]]. aastal sai ta Ph.D. [[Shakespeare]] varajaste [[komöödia]]te teesidega.
 
[[1970]]. aastal kirjutas ta raamatu "The Female Eunuch", millest sai feministlik raamat ning mis oli paljudele naistele esimene kokkupuude [[teise laine feminism|teise laine feminismiga]]iga. Tema kirjeldus "stereotüübist": "Talle kuulub kõik, mis on ilus, isegi sõna "ilus" ise. Kõik, mis maailmas eksisteerib, on olemas vaid selleks, et Teda kaunimaks teha. ...Ta on loodu kroon..., nuttev, mossitav või naeratav, jooksev või lebav, on Ta ikkagi kõigest nukk" kõlas vastu paljudes naistes, kes tundsid ära "madonna/hoor/Lolita" sündroomi. Kuigi Greeri raamatut kasutati akadeemilises kontekstis, ei olnud see kirjutatud pelgalt akadeemilise lugejaskonna jaoks, pigem selleks, et stimuleerida [[debatt]]e ja ennekõike tegevust, mis puudutas sugude representatsiooni poliitikat ja positiivset naiselikku seksuaalsust. Raamat oli konstitutsionaalsele (või reformistlikule) feminismile vastukarva ja [[Uus vasakpoolsus]]e kontekstis nähti seda liikumise liikumapaneva jõuna, milles "vabastus sõltub klassideta ühiskonna saabumisest ja riigi hävitamisest". Raamatus on väide, et naise seksuaane passiivsus on tunnuslik kastreerimisele ning on naisele aegade jooksul kaela määritud nii teiste kui ka naise enda poolt.
 
Pärast edu oma esimese raamatuga käis ta kõikjal maailmas raamatut tutvustamas. Aprillis 1971 osales Greer feminismiteemalises debatis koos [[Norman Mailer]]i, [[Jill Johnston]]i, Diana Trillingu ja Jacqueline Ceballosega. Üritus oli põnev intellektuaalide ja isiksuste vastasseis. Samal ajal kui Johnston luges luuletust, kulmineerus laval [[lesbi]][[seks]]. Greer ja Mailer jätkasid oma verbaalset arvamustevahetust veel kolm ja pool tundi.
 
Ta ostis endale maja [[Itaalia]]s, kirjutas veergu [[The Sunday Times]]is ja reisis palju terves maailmas. [[1972]]. aastal arreteeriti ta [[Uus-Meremaa]]l, kuna ta kasutas oma kõnes sõnu "bullshit" ja "fuck".
75 868

muudatust

Navigeerimismenüü