Erinevus lehekülje "Riikliku Propaganda Talitus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
resümee puudub
(→‎Tegevus: link võistlusele)
{{keeletoimeta}}
'''Riikliku Propaganda Talitus''' asutati 18. septembril 1935 dekreedina antud ja 20. septembril 1935 jõustunud seadusega<ref>https://dea.digar.ee/article/AKriigiteataja/1935/09/20/3 Riikliku propaganda talituse seadus (RT 1935, 79, 673)</ref> senise [[Valitsuse Informatsiooni ja Propaganda Talitus]]e asemele<ref>https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=AKriigiteataja19350920.2.3&e=-------et-25--1--txt-txIN%7ctxTI%7ctxAU%7ctxTA-------------</ref>.
 
Talituse ülesandeks oli teadete andmine Vabariigi Valitsuse ja ta asutiste tegevuse ja kavatsuste kohta, riikliku ja rahvusliku selgitustöö korraldamine ning avaliku elu aktiviseerimine seltskondlikule isetegevusele ja sotsiaalsele ühistööle; igasuguste üldrahvuslikkude ürituste algatamine; seltskondlikkude jõudude killustamise tõkestamine; noorsoo liikumise ühtlustamine ja selle keskuse loomise korraldamine; Eesti riikliku ja rahvusliku elu saavutistega tutvustamine.
Talitusel oli poliitiline, informatsiooni-, kultuuri- (ühendati hiljem üldosakonnaga) ja üldosakond ning kantselei. Peaministri otsusega 16. maist 1938 nimetati talituse osakonnad aladeks, mille järel talitus koosnes: talituse juhataja ja kantselei, poliitiline ala, üldala ja informatsiooni osakond.
 
19406. aastalmail 1940 asendati Riikliku Propaganda Talitus [[Informatsiooni Keskus]]ega.
 
== Koosseis ==
Anonüümne kasutaja

Navigeerimismenüü