Wikimedia Eesti: erinevus redaktsioonide vahel

Allikas: Vikipeedia
Eemaldatud sisu Lisatud sisu
Resümee puudub
Reosarevok (arutelu | kaastöö)
See on vana juhatus
20. rida: 20. rida:


==Juhatus==
==Juhatus==
{{ajakohasta|alajaotus}}
* [[Tanel Pern]] – juhatuse liige alates aastast 2014.
* [[Tanel Pern]] – juhatuse liige alates aastast 2014.
* [[Sven-Erik Soosaar]] – juhatuse liige alates aastast 2014.
* [[Sven-Erik Soosaar]] – juhatuse liige alates aastast 2014.

Redaktsioon: 10. märts 2018, kell 10:26

MTÜ logo

Mittetulundusühing Wikimedia Eesti (lühend WMEE) on eesti- ja võrukeelse Vikipeedia ning eestikeelse Vikisõnastiku, Vikiõpikute, Vikitekstide ja Vikitsitaatide arengu toetamise ning nende tutvustamisega tegelev mittetulundusühing.

Ehkki iseseisev ja sõltumatu juriidiline isik, on Wikimedia Eesti ühtlasi Wikimedia Foundationi kohalik haruorganisatsioon (inglise chapter), mis asutati 2010. aasta juulis ja registreeriti 6. oktoobril samal aastal. 2016. aasta 1. jaanuaril oli Wikimedia Eestil 36 liiget.

Wikimedia Eesti kanda on koostööprojektide ellukutsumine, võistluste ning aktsioonide teostamine, loengute korraldamine jms. MTÜ ei tegele aga artiklite kirjutamise ega Vikipeedia sisu haldamisega.

Tegevus

MTÜ suvisel üldkoosolekul osalejad 2015. aastal

Aastatel 2011 kuni 2015 korraldati fotovõistlust Wiki Loves Monuments (Kultuurimälestised Vikipeediasse), millega koguti ligi 10 tuhat fotot kultuurimälestistest. 2014–2016 korraldati ka fotovõistlust Wiki Loves Earth. MTÜ on olnud seotud ka teadusfoto võistluse korraldamisega ning mitmete väiksemate pildikogumistega.

Wikimedia Eesti on korraldanud mitmeid artiklikirjutamise võistlusi Vikipeedias. Sealhulgas on algatatud igakevadine "Kesk- ja Ida-Euroopa kevad", mis toimub samaaegselt paljudes Kesk- ja Ida-Euroopa riikides.

2012. aasta algul kaebas MTÜ kohtusse Maksu- ja Tolliameti, kuna ei olnud rahul selle asutuse uue ja varasemast kitsama heategevuse mõiste tõlgendusega[1]. Otse enne 27. märtsil 2012 toimuma pidanud kohtuistungit tühistas Maksuamet oma sellekohase otsuse ning kandis Wikimedia Eesti maksuvabastusega MTÜ-de nimekirja tagasiulatuvalt, alates 1. jaanuarist 2012[2].

2014. ja 2015. aastal korraldas MTÜ Eestis soome-ugri vikiseminari. 2015. aastal toimus siin ka Kesk- ja Ida-Euroopa vikipedistide konverents.

Koos Tartu Ülikooliga veetakse projekti Miljon+.

Juhatus

Juhatusse on varem kuulunud ka Eva Lepik, Ivo Kruusamägi, Raul Veede ja Teele Vaalma.

Vaata ka

Viited

Välislingid