Erinevus lehekülje "Jäätmekütus" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 27 baiti ,  4 aasta eest
P
resümee puudub
P
==Jäätmekütuse kasutamise piirangud==
 
Jäätmekütuse kasutamisel tuleb arvestada mitmete faktoritega, peavad leiduma nii tootjad kui tarbijad, sobivad jäätmed tuleb koguda, töödelda ja ladustada, mis vajavad lisakulutusi. Jäätmekütuse kasutamiseks on energiat tootvatel ettevõtetel vaja läbi viiateha tehnoloogilisi uuendusi, mis nõuavad omakorda investeeringuid.
Ettevõttele peavad investeeringute ja täiendavate kulutuste tegemiseks olema tagatud piisavad jäätmekütuseks sobivate jäätmete kogused
<ref name=''kolmas''> [https://www.riigiteataja.ee/akt/232285], ''Üleriigiline jäätmekava''. Riigiteataja</ref>.
*põletusseadme tüübi järgi.
 
Masspõletusseadmete puhul kasutatakse restkoldeid, kus põletusprotsess viiakse läbitoimub restil, lendosakeste põlemine toimub koldemahus.
Masspõletus eeldab spetsiaalset jäätmepõletustehase olemasolu, kuna segajäätmete põletamine tänu oma ebaühtlasele koostisele ja tükisuurusele ei ole tavakütust põletavates seadmetes võimalik.
 
 
*Eelpurustus
Esmalt suunatakse jäätmed eelpurustisse, mis vähendab oluliselt jäätmete [[ruumala]] ja tagab suurema [[homogeensus ja heterogeensus|homogeensus]]e. [[Taaskasutus]]eks sobivate materjalide eraldamine muutub lihtsamaks.
 
*Fe-magnet
 
*Orgaaniliste jäätmete kuivatamine
Protsess on kasutusel orgaaniliste jäätmete stabiliseerimiseks ja kuivatamiseks. Protsessi eesmärgiks ei ole mitte orgaaniliste jäätmete komposteerimine, vaid nende niiskussisalduse vähendamine ja stabiliseerimine, mis on vajalik põletuseks. Kuivatamisel tuleb tagada piisav hapniku ja niiskuse kontsentratsioon. Kuivatamine viiakse läbiKuivatatakse spetsiaalsetes kuivatustunnelites, mille temperatuuri, hapnikusisaldust ja niiskustaset juhib automaatika. Kuivatusprotsess kestab 8–14 päeva.
 
*Anorgaaniliste jäätmete töötlemine
116 172

muudatust

Navigeerimismenüü