Erinevus lehekülje "Kasutaja arutelu:Ohpuu" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
::::: minu meelest võiks selliste mõistete kohta Vikipeedia artiklite nimetamisel mõistlikul määral eelistada teaduslikku erialakeelt ja erialaseid allikaid. uuema tegeliku keelekasutuse dokumenteerimiseks olemasolevate allikate põhjal on Vikisõnastik, kus saab kultuskivi ~ kultusekivi tähendusvälja avada.
::::: põhimõtteliselt võib kuskil Vikipeedia artiklis yles lugeda tavakeelse pühade kivide nimetamise repertuaari, kus "kivijumala" ja "püha kivi" ja "hiiekivi" kõrval oleks ka "kultus(e)kivi", aga see peaks ka tuginema mingile kindlale avaldatud ja toimetatud allikale, mis näitab, et rahvasuus on pyhi kive arheoloogiamälestisi tähistavate siltide ajel hakatud ka teaduskeelest pärineva sõnaga "kultusekivideks" nimetama. ma arvan, et see ''võiks'' olla tõsi, aga mul ei ole käepärast ega teada yhtegi kindlat avaldatud allikat (ega ka ise suulisest pruugist kuuldud näidet või avaldamata arhiiviteadet), mille põhjal ma seda tõsikindlalt väita suudaks -- ja seetõttu ei kipu ma seda väidet Vikipeedia artiklisse faktina kirjutama. -- [[Kasutaja:Ohpuu|Ohpuu]] ([[Kasutaja arutelu:Ohpuu|arutelu]]) 12. november 2015, kell 12:27 (EET)
 
Vaata [[Arutelu:Kultuskivi]]. [[Kasutaja:Andres|Andres]] ([[Kasutaja arutelu:Andres|arutelu]]) 18. november 2015, kell 10:23 (EET)

Navigeerimismenüü