Eesti Noortefoorum

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib 4. juunil 1988 aset leidnud noortefoorumist; Eestis toimub ka Eesti Noorte Foorum.

Sõltumatu noortefoorum oli 4. juunil 1988 Tallinnas Kosmose kinos toimunud Eesti I sõltumatu noortefoorum.

Hans H. Luik on öelnud: "Ma ei mäleta, kumb oli enne, kas teade, et Savisaar tahab asutada Rahvarinde alluvusse Noorsoorinde, või idee korraldada Noortefoorum"[1].

Niinimetatud Noorterinde loomine luhtus (Rahvarinde ideoloogile Edgar Savisaarele ei antud sõnavõtuks rohkem minuteid kui teistele Noortefoorumi esinejatele, mis teda kohutavalt vihastas) ja Rahvarinde kõrvale "Noorterinnet" ei kujunenud. Eesti noorte aktiivsus ja sõltumatus (loe: kontrollimatus) tekitas muret. Noored oli vaja kontrolli alla saada. Seda väidet kinnitab veelkord Hans H. Luige kirjutatu: "Keskealised asutasid Rahvarinde. Komsomoli Keskkomitee kutsus noori „perestroikat” toetama. Möllas Elu Sõna. Üks minu kursusevend pidi Rahva Hääles KGB-stiilis lugusid kirjutama MRP-AEG neiust Eve Pärnastest. Võrus heiskas Vaba-Sõltumatu Noorte Kolonn Nr. 1 sinimustvalge..", "Oli ka idee noorteliikumine luua. Kuid milline? Skaudid, sõjavastased hipid, noorte rahvarinne või sõjalis-sportlik klubi eestlaste kaitsmiseks? Üksmeelt polnud."

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Helle Raidla:"Täna 20 aastat tagasi - juuni 1988" Elukiri, 2008

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]