Eesti Kunstnike Liit

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib praegusest organisatsioonist; varasemate kohta vaata artikleid Eesti Kunstnikkude Liit ja Eesti Kunstnikkude Rühm

Eesti Kunstnike Liit on Eesti kunstnikke koondav organisatsioon, mis kaitseb oma liikmete professionaalseid, sotsiaalseid ja majanduslikke huve.

4. jaanuaril 1943 asutati Jaroslavlis Eesti Nõukogude Kunstnike Liit, mis aastatel 19571990 kandis nime Eesti NSV Kunstnike Liit ning seejärel nimetati ümber Eesti Kunstnike Liiduks.

Eesti Kunstnike Liit annab igal aastal koos Tallinna linnavalitsusega välja Kristjan Raua preemiat ning koos Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Maalikunstnike Liiduga Konrad Mäe medalit.

Kunstnike liidu kontor asub Tallinnas aadressil Vabaduse väljak 6. Aastatel 1957–1992 oli liidul osakond Tartus.

Kunstnike liidul on 20 alaliitu. Alates maist 2013 on liidu president Vano Allsalu. Enne teda oli ametis Jaan Elken. 30. aprillil 2019 valiti presidendiks senine asepresident Elin Kard.[1]

Liidule kuuluvad muu hulgas Hobusepea Galerii ja HOP galerii Tallinnas Hobusepea tänaval, Vabaduse galerii Vabaduse väljakul ja Draakoni galerii Pikal tänaval.

Alaliidud[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Kunstnike liit valis uueks presidendiks Elin Kardi". err.ee, 2.05.2019. Vaadatud 2.05.2019.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]