Deutsch-Griffen

Allikas: Vikipeedia
Deutsch-Griffen
Püha Jakobi kirik
Vapp

Pindala 71,4 km² Muuda Vikiandmetes
Elanikke 908 (1.01.2018)[1] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 46° 51′ N, 14° 4′ E
Asend Sankt Veit an der Glani ringkonnas
Deutsch-Griffen (Austria)
Deutsch-Griffen

Deutsch-Griffen (sloveeni: Slovenj Grebinj) on omavalitsus Austria Kärnteni liidumaa Sankt Veit an der Glani ringkonnas.

Deutsch-Griffen asub Kärnteni põhjaosas, u. 30 km Klagenfurdist loodes. See asub Nocki mägede idaosas, Gurki jõe vasakpoolse lisajõe Griffnerbachi oja orus. Omavalitsusala ulatub Gurkist Steiermargi liidumaa piirini põhjas. Põhjaservas on hõredalt asustatud ala piki Paalbachi, mis on ülejäänud omavalitsusest ära lõigatud ja sinna pääseb ainult väga suure ringiga. Seetõttu peetakse seda kohapeal Flattnitzi platoo juurde kuuluvaks, mis on osa naaberomavalitsusest Glödnitzist. Läänes külgneb Deutsch-Griffen Albeckiga Feldkircheni ringkonnas.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kiriku sisevaade

Paikkonda Kärnteni margis nimega Grivinne mainiti juba 927. aasta dokumendis. 1043. aastal kinkis krahvinna Hemma von Gurk sellele alale kabeli, tänapäevane Püha Jaakobuse kihelkonnakirik, mis läks 1157. aastal Gurki piiskopkonnale. Romaani stiilis hoone ehitati 15. sajandil ümber kindluskirikuks, kui see oli Osmanite sõdade ajal külaelanikele varjupaigaks.

Tänapäevane omavalitsus tekkis 1850. aastal. Hiljem nimetati see Deutsch-Griffeniks, et eristada seda Griffenist Völkermarkti ringkonnas. 1973. aasta haldusreformi käigus liideti see koos Glödnitzi ja Weitensfeldiga suureks omavalitsuseks, kuid taasiseseisvus pärast kohalikku referendumit 1991. aastal.

Raekoda

Sõpruslinn[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]