Arutelu:Tupac Shakur

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Välja jäetud:

Ta on läbi aegade kõige rohkem albumeid müünud räppar (lisatud ka "Guinnessi rekordite raamatusse", müües 73 miljonit albumit).

Aastal 1991 andis ta välja oma esimese albumi 2Pacalipse Now, mis jäi tema kõige vähem müünud albumiks, kuid vastukaja plaadile oli suur. See album oli vägivaldselt meelestatud, eriti politseinike vastu. [1] Ameerika poliitikud väitsid, et seda albumit pole nende ühiskonda vaja, kuid 2Pac müüs oma plaati ja kogus endale palju fänne.

==Surm== 6. Septembril 1996, kui 2pac oli Suge Knightiga lahkunud Mike Tysoni matšilt, peatus nende musta auto kõrval valge Caddilac, kus oli neli mees sees. Üks neist astus välja ja avas automaadist tule 2paci autole. Suge Knight, kes istus 2paci kõrval, sai kriimustada, 2pac ise sai aga 5 korda pihta. Tulistajat ei saadud kätte ega teata kes ta on tänapäevani. 2pac viidi kohaliku ülikooli haiglasse kus ta elas üle kuus päeva kuni 13. septemberil 1996. Tupac suri 25 aastasena

Andres 3. juuni 2007, kell 05:52 (UTC)

Võtsin välja: Kuid mõningatel fännidel on arvamus, et tema surm oli lavastatud.

  • Peale tema surma on talt ilmunud seitse albumit - seda on rohkem, kui mõnelgi teisel Ameerika artistil, näiteks Eminemil 5 ja dr. Drel 3.
  • Tupaci nimi on tema hauakivil valesti kirjutatud.
  • Fännid loevad tema lüürikast välja vihjeid selle kohta, et ta on elus ja peidus. Näiteks lood "Still Breathin'" ja "I'm not dead, motherfuckers." Selle õigustuseks öeldakse, et Tupac oli tõsiselt töötav mees ja materjali lihtsalt kogunes. Kahtlemate on müüki ükskõik millistel killukestel temast. Aga mõningates sõnades on otseseid kommentaare elu kohta peale aastat 1996. Lüürikat iseenda surmast, peitmisest ja tagasitulekust on läbi paljude tekstide ja albumite.
  • Temast on oletatav foto aastast 1998.
  • Tema hüüdnimeks on Makaveli Itaalia filosoofi Niccolo Machiavelli järgi, kelle üheks teooriaks oli vaenlase petmine iseenda surma lavastamise kaudu.

Kes teab, võib olla lihtsalt müüb Tupac nö surnuna paremini, kui mõnigi teine artist elusana? --Morel (arutelu) 28. märts 2012, kell 01:02 (EEST)

Artiklis on lõik tema vanglas oldud ajast - ja ei ridagi selle kohta, miks ta seal kinni istus. - Melilac (arutelu) 8. mai 2015, kell 23:26 (EEST)


Kahtlen sügavalt lauses: "Ta on Guinnessi rekordite raamatus" kõige suurema müügieduga räpparina, kelle albumeid on müüdud maailmas 120 miljonit, sealhulgas Ameerika Ühendriikides 50 miljonit." Ma ei välista üldse, et ta võis seal olla, aga kas ta praegusel ajal ikka on. Eminem on müünud üle 172 miljoni albumi. Tupacist edukamad peaksid räpparitest olema veel Kanye West, Jay-Z, Lil Wayne.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 8. august 2017, kell 02:46 (EEST)

Kirjutasin täpsemalt. Ma ei tea, kas 75 miljonit käib albumite kohta. Andres (arutelu) 8. august 2017, kell 10:04 (EEST)

Kuulsuste halli mainimist tuleks uuendada. Inglise vikis on öeldud, et ta võeti sisse 21. aprillil, aga viide on 2016. aastast. Andres (arutelu) 8. august 2017, kell 10:04 (EEST)

Paljud fännid, kriitikud ja muusikatööstuse tegelased peavad teda kõigi aegade parimaks räppariks.

Siin on tarvis rohkem konkreetsust. Andres (arutelu) 8. august 2017, kell 11:05 (EEST)
  1. Texases tappis üks mees politseiniku ja hiljem väitis, et selleks sai ta innustust 2Paci albumit kuulates.