Arutelu:Aprill 2014

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Krimmi annekteerimise tõttu

Link viib autonoomse vabariigi juurde, aga annekteeriti ka Sevastopoli haldusala. Ma ei ole kindel, mida teha. Andres (arutelu) 12. aprill 2014, kell 21:11 (EEST)

Krimmi poolsaar hõlmab mõlemat.
Lisaks, juttu mitte "sõjalisest koostööst", vaid "all practical civilian and military cooperation"-i peatamisest (ma ei tea, kuidas seda e.k. öelda, "tsiviil- ja militaarkoostöö"?) ~ Pietadè (arutelu) 12. aprill 2014, kell 21:28 (EEST)
Link oli Krimm, see ei vii poolsaare juurde. Aga ka Krimmi poolsaar ei võrdu nende kahe haldusüksuse summaga. Andres (arutelu) 15. aprill 2014, kell 08:28 (EEST)
Noh, paneme näiteks sulgudesse (ja Sevastopoli) või (kaasa arvatud Sevastopoli) ning peakski asi piisavalt täpne olema. -- Toomas (arutelu) 15. aprill 2014, kell 09:01 (EEST)
Ei, täpne on ilma sulgudeta. Aga tasub muidugi mõelda, millest on otstarbekas pealkirja Krimm all rääkida.
Sevastopoli puhul tekib muidugi veel omaette probleem, sest tuleb eristada linna ja haldusüksus. Aga selleks tuleb kõigepealt artiklid lahku lüüa. Andres (arutelu) 15. aprill 2014, kell 11:54 (EEST)
Tuleb uurida, aga tõenäoliselt on kaalukamad argumendid eraldi artiklite tegemise vastu. 193.40.10.181 15. aprill 2014, kell 12:59 (EEST)
Sevastopoli haldusala ei koosne ainult Sevastopoli linnast, vaid seal on veel vähemalt üks linn. Andres (arutelu) 15. aprill 2014, kell 23:46 (EEST)
Mis iseenesest ei tähenda, et Sevastopoli linn (asulana) ei või hõlmata seda teist linna ja muid asustuksüksusi. Jällegi, kui teisi vikisid ja muid käsitlusi vaadata, siis pigem hõlmab. Ei ole tarvis asju välja mõelda. 193.40.10.180 17. aprill 2014, kell 14:23 (EEST)
No küsime geograafide käest, kas see on asula. Mulle tundub ilmne, et ei ole. Minu meelest ei ole ka teistes vikides öeldud, et see kõik on üks asula.
Sevastoopolist kui asulast (linnast kitsamas mõttes) on vene vikis juttu. Ka piire ja elanike arve on kirjeldatud. Andres (arutelu) 17. aprill 2014, kell 18:18 (EEST)
Ei pruugi olla täpne ilma sulgudeta, sest kas Sa oled neid ametlikke dokumente näinud, kus põhjendatakse mingite sanktsioonide kehtestamist? Kas keegi räägib seal eraldi Sevastopolist? Või räägitakse ainult Krimmist? Antud kontekstis pole oluline mitte see, mis Krimmi tegelikult moodustab, vaid see, mille vastu ametlikus tekstis protesteeriti. Mina ei ole neid dokumente näinud ja ei hakka oma napist ajast otsima ka, sest kuna probleemi tõstatasid Sina, siis lasub tõestamise kohustus Sinul. Mina kasutan allikana uudisteagentuuride materjale, mis räägivad lihtsalt Krimmist.
Nüüd see, et Krimmi mõistetakse mitmeti, on ju vana tõsiasi. Kui enamik allikaid käsitlevaid kõiki Krimmi poolsaarel asuvaid haldusüksusi ühe tervikuna, siis peaksime me ehk tõesti revideerima seda, mida me pealkirja Krimm all kirjutame. Sellega olen nõus. -- Toomas (arutelu) 15. aprill 2014, kell 14:45 (EEST)
Ma lihtsalt tõstatasin probleemi. Esialgses tekstis oli valesti ainult see, et see, mida silmas peetakse ja see, millele on lingitud, ei lange kokku. Seda saab lahendada mitut moodi, ja ma ütlesin, et ma ei tea, mida teha. Muidugi on parem sõnastust mitte muuta, aga meil pole sellist artiklit, mis räägib sellest asjast, mida silmas peetakse. Tõenäoliselt see tuleb ette näha ja luua.
Minu meelest mul ei ole midagi tõestada, sest me oleme selles ühel nõul, et artikkel Krimm ei räägi sellest, mida siin Krimmi all mõeldakse. Pidasin silmas, et nad ei räägi ei meie Krimmist ega Krimmi poolsaarest, vaid meie Krimmist ja meie Sevastopolist kokku. Andres (arutelu) 15. aprill 2014, kell 23:46 (EEST)
OK, kui see oligi Sinu mõte, siis on meil ühine seisukoht. Selles osas ei saa siis tõesti teha muud, kui kirjutada ümber artikkel "Krimm". -- Toomas (arutelu) 16. aprill 2014, kell 08:50 (EEST)
Küsimus on minu meelest selles, kas märksõna "Krimm" all kirjutada poolsaarest või suunata see poolsaare juurde või jätta nii nagu on. Kaks haldusüksust pole küll täpselt sama mis poolsaar, aga kui neid kokku on kuskil nimetatud Krimmiks, siis minu meelest peetakse silmas ikkagi ligikaudselt poolsaart. Kui me ei tea, mis täpselt on kolmandas tähenduses Krimm ja kus seda muu piirkonna või millena iganes käsitletakse, siis minu meelest välja mõtlema me seda ei peaks. 193.40.10.180 17. aprill 2014, kell 14:23 (EEST)
Minu meelest on selge, et selles kontekstis, milles teda siin mainitakse, mõeldakse seda territooriumi, mis annekteeriti. Sellel on praegu Venemaal ka halduslik vaste Krimmi föderaalringkond. Krimmi poolsaarega see täpselt kokku ei lange. Me teame väga hästi, mis see kolmas tähendus on, ja siin ei puutu poolsaar (füüsilis-geograafiline mõiste) üldse asjasse. Andres (arutelu) 17. aprill 2014, kell 18:18 (EEST)
Kui kolmas tähendus on Krimmi föderaalringkond, siis olgu pealegi. Minu mõte oli, et inimesed ei kasuta sõnu alati täpses tähenduses ja selle põhjal iseenesest ei saa uusi mõisteid defineerida. 193.40.10.180 22. aprill 2014, kell 21:37 (EEST)
Krimmi föderaalringkond võiks ka olla omaette teema, aga see on sekundaarne. Tagasi minnak tuleks minna vähemalt selle ajani, kui Krimm Ukraina NSV-le üle anti. Piirkonna halduslik staatus ei loe. Andres (arutelu) 23. aprill 2014, kell 02:13 (EEST)

12. aprill – Pakistanis vabastati süüdistustest 9-kuine poiss, keda süüdistati mõrva kavandamises, politsei ähvardamises ja riigi asjadesse sekkumises.[1]


15. aprill. BBC reporter, kommenteerides Ukraina vägedele vastuseisvate hambuni relvastatud VF eriväelaste (loe: "separatistid") relvastust: oodake sõda iga hetk (BBC World News) ~ Pietadè (arutelu) 15. aprill 2014, kell 21:41 (EEST)


  1. Ukraine troops blocked in Kramatorsk as tension rises BBC World News