Õunastruudel

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Strudel.jpg

Õunastruudel (saksa Apfelstrudel) on õunatäidisega küpsetis (vaata artiklit struudel).

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Õunastruudlit peetakse ennekõike mitmete eri riikide köökidest (Šveitsi, Hollandi, Prantsusmaa) mõjutusi saanud Austria rahvuskööki kuuluvaks, kuid see on tuntud magustoit kõikjal endise Austria-Ungari riigi aladel. Struudel sai tuntuks ennekõike 18. sajandil Habsburgide dünastia valitsusajal. Struudel on saksakeelne sõna, mis on tulnud kõrgsaksa päritoluga sõnast, mis tähistas "pöörist".

Kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Õunastruudel meenutab Ottomani impeeriumist pärit magustoitu baklavat. See koosneb õhukeseks rullitud tainakihist, millele määritakse täidis, ning tainas rullitakse käterätiku või küpsetuspaberi abil rulliks.

Tainas võib olla filo-, leht-, mure- või pärmitainas. Täidis koosneb hapukatest õuntest, suhkrust, kaneelist, rosinatest ja riivsaiast või kartulijahust. Eestis kasvatatavatest õunasortidest sobivad mahlased ja hapukad taliõunad, näiteks Antonovka, Meelis, Paide taliõun ja Tellissaare jpt.

Serveerimine[muuda | muuda lähteteksti]

Paljudes riikides serveeritakse seda jäätise, vahukoore või vanillikastmega. Õunastruudli kõrvale sobib serveerida ka kohvijooke ja teed.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]