Justin Bieber

Allikas: Vikipeedia
Ambox outdated serious.svg See artikkel vajab ajakohastamist.
Palun ajakohasta selle artikli sisu ning pärast ajakohastamist eemalda see märkus.
Justin Bieber
Justin Bieber.jpg
Info
Sünninimi Justin Drew Bieber
Sündinud 1. märts 1994 (21-aastane)
Päritolu Kanada Ontario
Stiil(id) pop, R&B
Amet(id) laulja, laulukirjutaja, muusik
Tegev 2007 - tänapäevani

Justin Drew Bieber (sündinud 1. märtsil 1994) on Kanada laulja. Ta alustas oma karjääri YouTube'is, kust ta leidis oma tulevase mänedžeri Scooter Brauni. Braun lendas Bieberiga Atlantasse, et konsulteerida Usheriga, ja varsti sõlmisid nad lepingu Island Recordsiga. Usher ei soovinud algul Justiniga kohtuda, aga kui nägi Youtube'is tema laulmist, lasi poisi tagasi Atlantasse lennutada. Justin Timberlake ja Usher võistlesid omavahel, kumb poisi endale saab, Justin otsustas Usheri kasuks.

Justini debüütalbumi "My World" esimene osa avaldati 17. novembril 2009. Albumilt on avaldatud neli edukat singlit, mis vallutasid iTunesis müügiedetabelite tippe: "One Time", "One Less Lonely Girl", "Love Me" ja "Favorite Girl".

Albumi teine osa ilmus 2010. aasta märtsis ja osutus esimesest edukamaks. "My World 2.0" jõudis Billboard 200 tippu ja Justin on kõigi aegade noorim esitaja, kes Billboard 200 vallutanud. "My World 2.0" edukaimad lood olid "Baby" ja "Eenie Meenie", mida Bieber esitas koos Sean Kingstoniga.

Justin Bieber võttis osa ka 2009. aasta MTV VMA jagamistest, kus ta esines ja juhatas koos Nickelodeoni sarja "iCarly" staari Miranda Cosgrove'iga sisse Taylor Swifti esinemise.

Väga edukas album oli ka Believe , mis avaldati 15 juunil 2012 aastal.Selle albumi tuntumateks lugudeks said " Boyfriend ", " As long as you love me( ft. Big Sean) " , " All around the world( ft. Ludacris) " , " Believe " jne.

Bieber kriitika, vempude ja paroodiate sihtmärgina[muuda | redigeeri lähteteksti]

Justin Bieber on sageli sattunud internetikasutajate ebaterve tähelepanu keskpunkti. Teda on kritiseeritud selle pärast, et ta näeb oma aastatest noorem välja ja ka laulab häälega, mis tundub tema õigest vanusest noorem olevat. Talle pööravad sageli tähelepanu nii blogijad kui uudisgrupid.

Nähtavasti kõige tuntum taoline juhtum on see, et tema tuuri veebilehel oli küsitlus, missugusesse maailma riiki peaks ta (lisaks tuuril külastatavatele riikidele) järgmisena sõitma. Internetikeskkonnas 4chan hakkasid levima üleskutsed hääletada Põhja-Korea poolt ja peatselt kerkiski Põhja-Korea esikohale, võites ka kogu hääletuse. Kuna Põhja-Koreas puudub enamikul inimestel internetiühendus ja kogu meediale on seal väga suured piirangud, on ebausutav, et Bieber Põhja-Koreast kasvõi üheainsa hääle sai.[1]

Bieberi vaenlased on levitanud internetis kuuldusi, justkui oleks Bieber liiklusõnnetuses hukkunud, ühinenud mingi ususektiga või et tema emale on pakutud 50 000 USA dollarit, et ta poseeriks "Playboyle" alasti. Bieber suhtleb oma fännidega Twitteri vahendusel ja aeg-ajalt kummutab selliseid kuulujutte. Häkkerid on rünnanud veebilehti, kus leidub tema videoid, et seostada neid videoid pornosaitidega.[1]

Eraelu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Bieberi tüdruksõber oli laulja Selena Marie Gomez. Nad on käinud koos reisidel (Hawaii) ja oma suhteid avalikult tunnistanud. Alles hiljuti avaldati, et nüüdseks on nende suhe lõplikult läbi.Kuid nad on viimastel aegadel palju väljas käinud ka muidu koos aega veetnud.

Albumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Justin Bieber (2010)
Justin Bieber (2010)

My World (2009)[muuda | redigeeri lähteteksti]

 1. One Time
 2. Favorite Girl
 3. Down To Earth
 4. Bigger
 5. One Less Lonely Girl
 6. First Dance (Usheriga)
 7. Love Me

My World 2.0 (2010)[muuda | redigeeri lähteteksti]

 1. Baby (Ludacrisega)
 2. Never Let You Go
 3. Somebody To Love
 4. Stuck In The Moment
 5. U Smile
 6. Runaway Love
 7. Overboard
 8. Eenie Meenie
 9. Up
 10. That Should Be Me
 11. Where Are You Now
 12. Kiss & Tell

My Worlds (2010)[muuda | redigeeri lähteteksti]

 1. One Time
 2. Favorite Girl
 3. Down To Earth
 4. Bigger
 5. One Less Lonely Girl
 6. First Dance (Usheriga)
 7. Love Me
 8. Common Denominator - iTunes Bonus
 9. Baby (Ludacrisega)
 10. Somebody To Love
 11. Stuck In The Moment
 12. U Smile
 13. Runaway Love
 14. Never Let You Go
 15. Overboard (Jessica Jarrelliga)
 16. Eenie Meenie (Sean Kingstoniga)
 17. Up
 18. That Should Be Me
 • Mistletoe(2011)
 • Believe(2012)
 • Journals(2013)

Singlid[muuda | redigeeri lähteteksti]

 1. One Time
 2. One Less Lonely Girl
 3. Love Me
 4. Baby (Ludacrisega)
 5. Never Let You Go
 6. Eenie Meenie (Sean Kingstoniga)
 7. Boyfriend
 8. As long as you love me
 9. Beauty and a beat
 10. All around the world

Filmid ja teleesinemised[muuda | redigeeri lähteteksti]

Bieber on astunud üles filmides ja telesaadetes. Tavaliselt on ta mänginud iseennast või olnud saate külaline. Vahel on ta saadetes ka laulnud. Ta on osalenud telesarjas "CSI: Kriminalistid". Ta on olnud ka külaline saates "Ellen".Tal tuli 2011 aastal välja ta esimene eluloofilm nimega Never Say Never ning ka teine eluloofilm aastal 2013, mille nimi on Believe.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

 1. 1,0 1,1 Prank leaves Justin Bieber facing tour of North Korea BBC, 5. juuli 2010 (inglise keeles)

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]