Hanna-Liina Võsa

Allikas: Vikipeedia
Hanna-Liina Võsa esinemas Tallinna Merepäevadel admiraliteedi laval 16. juulil 2010

Hanna-Liina Võsa (õieti Hanna-Liina Võõsa, sündinud 5. aprillil 1981) on eesti laulja ja näitleja.

Haridustee[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hanna-Liina Võsa on lõpetanud Viimsi Keskkooli aastal 1999 ning jätkas seejärel õpinguid New Yorgis mainekas Ameerika Muusikali- ja Draamaakadeemias (AMDA), mille lõpetas muusikaliartisti kvalifikatsiooniga.

Lavatöid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hanna-Liina Võsa esimesed ülesastumised olid ETV tütarlastekooris, millega esines paljudes Euroopa riikides ja kaugemalgi. Koor osales mitmetes ETV lavastuslikes lastesaadetes.

Esimesed lavarollid tegi Võsa aga Viimsi kooliteatris, olles sageli peaosaline muusikalides "Helisev muusika" (Liesl), "Mary Poppins" (nimiosa), "Oklahoma!" (Laurie Williams) jm.

Esimesteks rollideks professionaalsel teatrilaval olid Tuptimi osa muusikalis "Kuningas ja mina" (Tallinna linnahall, 1998) ja Audrey muusikalis "Väike õuduste pood" (Eesti Draamateater, 2001). Hiljem on Võsa osalenud muusikalides "Hüljatud" (Cosette), "Hull sinu järele!"[1] (Polly), "West Side'i lugu" (Maria) ning "Ooperifantoom"[2] (Christine). Kevadel 2009 debüteeris ta rahvusooperi "Estonia" laval Elizana muusikalis "Minu veetlev leedi". Hiljem (aastail 2011–12) on ta mänginud "Vanemuise" laval muusikalis "Mary Poppins" (jagades peaosa Nele-Liis Vaiksooga), "Estonia" muusikalis "Mees La Manchast" (Aldonza) ning Nuku- ja Noorsooteatri muusikalis "Libahunt" (Mari). Hooajal 2013-14 laulab ta Daisy rolli Mart Sander-i lavastuses "Savoy Ball" rahvusooper Estonias.

Hanna-Liina Võsa seni suurim ja pikaajalisem töö on olnud muusikali "Grease!" tuuriversioon, mille peaosalise Sandyna laulis Võsa paari aasta jooksul USA-s ja Aasias. Ta on osalenud Helsingi Linnateatris lavastatud muusikalis "Hairspray" (Penny)[1].

Veel kuuluvad USAs tema mängitud muusikalirollide hulka Lori Beth (Williamsi „Happy Days“), Serra (Lai „Angels“) ja Anne (Hermani „La Cage aux Folles“).

Võsa on laulnud galaetendustel, sealhulgas "Vanemuise" muusikalikontserdil "Memory" ja James Bondi filmide muusikagalal. Mujal maailmas on ta soolokontserdi andnud Jaapani Laputa rahvusvahelisel animatsioonifestivalil ning kahel aastal esinenud solistina ÜRO rahvusorganisatsiooni „Millennium Earth Day“ ja „National Day“ pidustustel New Yorgis. Koos Mart Sanderi Bel-Etage Swingorkesteriga (Swing Swindlers) on ta esinenud rahvusvahelisel jazzfestivalil Imatra Big Band Festival (2012).

Hanna-Liina Võsa on olnud solist ka laulupidudel.

Hanna-Liina Võsa mängis USA telekanalil näidatavas NBC sarjas «Seaduse nimel: seksuaalkuritegude uurimisüksus» («Law and Order: Special Victims Unit») Bulgaariast illegaalselt USA-sse toodud rasedat neidu, kes kavatseb oma vastsündinu maha müüa.

2013. aasta kevadel osales ta paroodiavõistluse Su Nägu Kõlab Tuttavalt esimesel hooajal TV3 ekraanil, kus ta oli esimese saate võitja. Sari oli 2013. aasta kevade vaadatuim teleshow.

Diskograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hanna-Liina Võsa on aastal 2004 salvestanud albumi koos XXI Sajandi Orkestriga, kellega esitas numbreid tuntumatest või talle endale armsamatest muusikalidest. Mitmel puhul on ta salvestanud Bel-Etage Swingorkestriga (Swing Swindlers), millega ta esines hooaegadel 2006 ja 2007 telesarjas Tantsud Tähtedega ning mille naissolistiks ta on aastast 2012.

Albumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hanna-Liina elab Tallinnas.

Tema vend Timmo Võsa pääses reisiparvlaevalt Estonia eluga.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 "Kes? Mis? Kus?" 2006, lk. 439
  2. "Kes? Mis? Kus?" 2008, lk. 437

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]