Ungari Kultuuriselts

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ungari Kultuuriselts ehk UKS (ungari keeles Magyar Kulturális Egyesület) on Tartus registreeritud mittetulundusühing, mille liikmeskond koosneb Eestis elavatest ungarlastest, ungari keelt õppivatest tudengitest ning teistest Ungari-huvilistest. Ühingu eesmärk on tutvustada Ungari kultuuri Eestis ning edendada Eesti ja Ungari vahelisi kultuurisuhteid erinevate ürituste kaudu. Selts korraldab selleks kirjandusõhtuid, filmipäevi, näitusi, kontserte, seminare ning infopäevi. Eriline tähelepanu on Ungari kirjanduse tõlkimisel ning tutvustamisel eesti publikule. Ungari Kultuuriseltsi silmapaistvaim üritus on oktoobriti Tartus korraldatavad Ungari filmipäevad.

Ungari Kultuuriselts asutati HEEMP Eesti-Ungari Kultuuriseltsi nime all 2004. aastal. Samal ajal loodi ka Budapestis seltsi sõsarorganisatsioon, mis tegutseb Ungaris Eesti kultuuri edendamise heaks. Eestis tegutsev selts muutis oktoobris 2007 nime Ungari Kultuuriseltsiks.

Seltsis on praegu umbes kolmkümmend liiget, neist pooled osalevad seltsi tegevuses aktiivselt.

Peale Ungari Kultuuriseltsi tegutseb Eestis ka Eesti-Ungari Selts ning Mihály Munkácsy nimeline Eestimaa Ungarlaste Ühing. Eestis elas 2000. aasta rahvaloenduse andmetel 172 ungarlast.[1]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]